Reklama

Reklama

Krystian Bielik nie przyjechał na kadrę U-18

Krystian Bielik odmówił przyjazdu na zgrupowanie reprezentacji Polski U-18. Chce się skoncentrować na pracy w klubie i wywalczeniu składu w Arsenalu Londyn, podał Roman Kołtoń, dziennikarz Polsatu Sport.

Młody pomocnik piłkarzem "Kanonierów" został rok temu. Do tej pory 18-letni zawodnik w pierwszym zespole zagrał tylko raz (27 października był zmiennikiem w meczu z Sheffield Wednesday w Pucharze Ligi). Występuje za to regularnie w zespole młodzieżowym - pięć w Lidze Mistrzów, 15 w U-21 Premier League (jeden gol) i trzy w Pucharze Anglii.

Reklama

W reprezentacji Polski grał w kadrze U-16, U-17 i U-18. Teraz też otrzymał powołanie z tej ostatniej od selekcjonera Tomasza Sokołowskiego na towarzyski turniej w Rydze, gdzie "Biało-czerwoni" zagrają kolejno z Norwegią (26 marca), Ukrainą (27 marca) i Łotwą (29 marca).

Bielik odmówił jednak przyjazdu na zgrupowanie, tłumacząc, jak napisał Kołtoń, że chce skoncentrować się na pracy w klubie.

Bardzo szybko do sprawy odniósł się Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek krajowych PZPN-u. "Oznacza to, że nie może grać w okresie na jaki został powołany plus pięć dni za odmowę" - napisał na portalu społecznościowym.

Następny mecz Arsenal U-21 rozegra 8 kwietnia.

Dzisiaj selekcjoner Sokołowski dodatkowo powołał do kadry na turniej w Rydze Aleksandra Wańka z Legii Warszawa.

Dowiedz się więcej na temat: Krystian Bielik | Arsenal Londyn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama