Reklama

Reklama

Tokio 2020. San Marino ma kolejny medal. I to w zapasach!

Pięcioro zawodników wysłało malutkie San Marino na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. I troje z nich ma już medale - niebywała skuteczność! To są historyczne dni dla jednego z najmniejszych krajów świata, które przez 60 lat nie zdobyło nawet jednego krążka. teraz trenowany przez legendę Myles Amine ma medal także zapasach.

Do dwóch medali wywalczonych przez San Marino w strzelectwie doszedł trzeci i to tam, gdzie nikt się go nie spodziewał - w zapasach. Nieduży kraj z Półwyspu Apenińskiego miał tu jednego zawodnika i ten jeden zapaśnik wywalczył brąz po zwycięstwie nad Hindusem Deepakiem Punią w kategorii do 86 kg zapasów w stylu wolnym. Poza nim medale mają: Alessandra Perilli w kobiecym trapie (brąz) oraz wraz z Gian Marco Bertim w trapie zespołowym (srebro).

CZYTAJ TAKŻE: Tokio 2020 to są igrzyska małych krajów. Kolejne zdobywają medale

San Marino na letnich igrzyskach startuje od 1960 roku, kiedy zadebiutowało w pobliskim Rzymie. Przez te 60 lat nigdy nie zdobyło żadnego medalu, a teraz w Tokio aż nimi sypnęło. Jak na tak nieduże państwo, dorobek jest wyśmienity.

Reklama

Tokio 2020. Myles Amine z San Marino z medalem

Brązowym zapaśnikiem igrzysk olimpijskich został Myles Amine, co aż taką wielką sensacją nie jest, zważywszy że w zeszłym roku miał on wicemistrzostwo Europy, a w tym roku w Warszawie sięgnął po brązowy medal mistrzostw kontynentu. Teraz ma medal olimpijski.

24-letni zapaśnik pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie urodził się w Michigan. Nie miał problemów, by znaleźć się w kadrze San Marino i otrzymać jego paszport, bowiem w połowie jest Sanmarińczykiem. Stąd pochodzi jego dziadek od strony matki. Od lat więc Myles Amine walczy dla tego kraju, a jego trenerem jest Rosjanin Siergiej Biełogłazow - legendarny radziecki mistrz zapasów, złoty medalista olimpijski z Moskwy w 1980 roku i Seulu w 1988 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje