• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Southampton FC - Wolverhampton Wanderers 3-1 w meczu 34. kolejki Premier League

Southampton AFC pokonał 3-1 Wolverhampton Wanderers w meczu 34. kolejki Premier League. Całe spotkanie w drużynie "Świętych" rozegrał Jan Bednarek.

34. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-13 16:00 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 31708 | Arbiter: J. Moss

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

W wyjściowym składzie "Świętych" tradycyjnie znalazł się Jan Bednarek. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie. W 80. min Bednarek był bliski wpisania się na listę strzelców. Po rzucie rożnym piłka odbita od Jonny'ego zmierzała do bramki, Bednarek ruszył, by ją dobić, ale bramkarz Rui Patricio był szybszy i uratował gości.

Southampton bardzo szybko wyszło na prowadzenie, bowiem już w 2. minucie spotkania piłkę  w bramce po dośrodkowanie z prawej strony umieścił Nathan Redmond.

Goście wyrównali w 28. minucie, gdy po rzucie rożnym do bramki Southampton trafił Willy Boly.

Willy Boly  28′
67′ Ryan Bertrand
Jonathan Castro Otto
84′ Yan Valery
Leander Dendoncker
 2′, 30′ Nathan Redmond
Joao Moutinho40′
61′ Joshua Sims
Romain Saïss74′
James Ward-Prowse
Raul Jimenez45′
61′ Daniel Ings
Diogo José Teixeira da Silva87′
Alex McCarthy
John Ruddy
84′ Jack Stephens
Ryan Bennett
Matt Targett
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Stuart Armstrong
Morgan Gibbs-White69′
61′ Romeu Vidal Oriol
Ivan Cavaleiro
Charlie Austin
. Helder Costa87′
61′  71′ Shane Long
Adama Traoré Diarra60′

"Święci" odpowiedzieli jednak już w kolejnej akcji. Danny Ings posłał znakomite prostopadłe podanie do Redmonda, który przerzucił bramkarza i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Jak się okazało, było to rozstrzygające trafienie. Dzięki wygranej Southampton awansowało na 16. pozycję w tabeli i ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Wolverhampton jest ósme.