Reklama

Reklama

Legioniści z wizytą w ITI

Po wczorajszym treningu piłkarze Legii Warszawa Łukasz Surma, Artur Boruc, Marek Jóźwiak oraz Jacek Magiera, a także trener Dariusz Kubicki i prezes Edward Trylnik udali się do siedziby ITI, gdzie zostali zaproszeni na spotkanie z szefami koncernu medialnego Mariuszem Walterem oraz Janem Wejhertem.

Wszystko wskazuje więc na to, że przejęcie Legii przez ITI jest już prawie pewne. Ostateczne decyzje miały zapaść na początku lutego, ale z przyczyn formalnych (braku opinii z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz decyzji Urzędu Miasta w sprawie praw do korzystania przez Legię z terenów wokół stadionu) termin został przesunięty. - Chcemy mieć wszystko udokumentowane, ale mogę was zapewnić, że wszystko zmierza we właściwym kierunku - uspokajał prezes Walter.

Jak donosi "Przegląd Sportowy" spotkanie rozpoczęło się od prezentacji sukcesów holdingu, który w tym roku obchodzi dwudziestolecie swojej działalności. Potem przedstawiono plany rozwoju firmy. Następnie goście z Łazienkowskiej zostali zaproszeni na drobny poczęstunek składający się z potraw kuchni azjatyckiej.

Reklama

- Byliśmy się po prostu zapoznać. Zresztą nie ma jeszcze terminu, który jednoznacznie określałby wejście ITI do Legii, trudno więc o jakiekolwiek szczegóły. Była to wstępna rozmowa na temat przyszłości klubu. Uważam, że prezesi ITI dobrze zrobili, spotykając się z nami. W mediach było ostatnio dużo szumu wokół całej sprawy na linii Legia - ITI, a my nawet nie znaliśmy się bezpośrednio. Posiedzieliśmy i porozmawialiśmy w przyjemnej atmosferze - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" kapitan Legii Łukasz Surma.

Z kolei prezes obecnego właściciela Legii, Andrzej Zarajczyk uważa, że spotkanie miało uspokoić nastroje w drużynie: - Wydaje mi się, że spełniło swoje zadanie. Piłkarze Legii mogą teraz, bez zaprzątania sobie głowy problemami z płatnościami, wyjechać na zgrupowanie do Turcji i tam rzetelnie przygotować się do rundy wiosennej. Właściciele ITI spotkali się z przedstawicielami drużyny, bo chcieli poznać jej radę. Poinformowali też zawodników, że sprawa przejęcia klubu przez ITI jest bliska finalizacji, oraz odbywa się w harmonii z obecnym zarządem Legii. Forma i treść rozmowy potwierdza, że wybraliśmy optymalnego inwestora - powiedział Zarajczyk "Przeglądowi Sportowemu".

Najprawdopodobniej POL-MOT pozostawi sobie 10% udziałów w Legii. 70% zostanie sprzedanie holdingowi ITI, a 20% pozostanie w rękach CWKS Legia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje