Reklama

Reklama

Francesco Totti wziął ślub

W obecności kamer telewizyjnych i przy aplauzie tysięcy stojących w deszczu kibiców, kapitan klubu piłkarskiego AS Roma Francesco Totti zawarł w niedzielę związek małżeński z gwiazdą telewizyjną Hilary Blasi.

Ślub transmitowała włoska telewizja informacyjna Sky 24, a otrzymane za prawa do przekazu pieniądze młoda para przekazała na cele dobroczynne.

Reklama

Z powodu ślubu w pięknym kościele Santa Maria in Aracoeli na Kapitolu na kilka godzin wstrzymany został ruch w tej części Rzymu. U podnóża prowadzących do kościoła schodów ustawiły się tysiące kibiców i fanów Tottiego, bezsprzecznie najpopularniejszego piłkarza w Wiecznym Mieście. Nie odstraszyła ich nawet gwałtowna burza, która przeszła nad miastem, przez którą młoda para długo nie mogła wyjść z kościoła po ceremonii.

Ślubu udzielił ksiądz - kibic Romy, co podkreślał w kazaniu zwracając się do Tottiego i Hilary z charakterystycznym rzymskim akcentem tak, jak mówi większość zwolenników klubu. "Ej, France, pamiętaj, że małżeństwo jest ważniejsze od najważniejszego meczu. Też można się do niego przygotować, a potem okazuje się, że wszystko jest znacznie trudniejsze" - mówił kapłan. Wytknął młodej parze, że nie jest bez grzechu, co było aluzją do widocznej już ciąży panny młodej.

Na ślub przybył burmistrz Rzymu Walter Veltroni oraz prawie cała drużyna Tottiego. Po ceremonii 400 gości udało się na przyjęcie weselne do zamku w Tor Crescenza pod Rzymem.

Dowiedz się więcej na temat: hilary | ślub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama