Liga Mistrzów: Ferencváros Budapeszt - Dinamo Zagrzeb 2-1 (1-1)

16 września na Groupama Aréna w Budapeszcie odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Ferencvarosu a Dinamo Zagrzeb. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ferencvarosu 2-1, który wywalczył awans.

M. Uzuni 23' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Ferencvarosu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Gergo Lovrencsics. W zdobyciu bramki pomógł Tokmac Chol.

W 23. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Ferencvarosu Myrto Uzuni. W 25. minucie Gergo Lovrencsics zastąpił Endre'a Botkę.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie w jedenastce Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Kristijan Jakić wszedł za Lovra Majera. Po godzinie gry kartkę obejrzał Amer Gojak z Dinamo Zagrzeb.

Trzeba było trochę poczekać, aby Myrto Uzuni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ferencvarosu, strzelając kolejnego gola w 65. minucie spotkania. W 67. minucie kartkę dostał Bi Fortune, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener Ferencvarosu postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Bi Fortune'a. Na boisko wszedł Isael, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W następstwie utraty gola trener Dinamo Zagrzeb postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Amera Gojaka i na pole gry wprowadził napastnika Maria Gavranovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie Mislav Oršić został zmieniony przez Lukę Ivanušeca, co miało wzmocnić zespół Dinamo Zagrzeb. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adnana Kovaczevicia na Abrahama Frimponga.

Między 78. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Emir Dilaver
87′ Eldar Ćivić
Joško Gvardiol
73′ Adnan Kovaczević
Marin Leovac
 2′ 25′ Gergo Lovrencsics
Lovro Majer60′
 65′ 23′ (samob.) Myrto Uzuni
Bruno Petković82′
67′ 68′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli
Lirim Kastrati
78′ Tokmac Chol Nguen
Mislav Oršić72′
Adam Bogdan
Danijel Zagorac
25′ Endre Botka
Sadegh Moharrami
73′ 79′ Abraham Akwasi Frimpong
Josip Šutalo
Marcel Heister
Luka Ivanušec72′
Aïssa Bilal Laïdouni
Kristijan Jakić60′ 81′
68′ Isael da Silva Barbosa
Komnen Andrić
Oleksandr Zubkov
Mario Gavranović71′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dinamo Zagrzeb przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.