Reklama

Reklama

Lech Poznań i Legia Warszawa ukarane za zachowanie kibiców

Lech Poznań i Legia Warszawa zostały ukarane przez Komisję Ligi za zachowanie kibiców podczas ostatniego hitu Ekstraklasy.

Oto komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa, na klub z Poznania została nałożona kara finansowa w wysokości 10 000 złotych. Dodatkowo na klub został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców Lecha Poznań na jeden mecz Ekstraklasy oraz jeden mecz zakazu wyjazdowego na mecz z Legią Warszawa w zawieszeniu na 6 miesięcy.

Reklama

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu  Lech Poznań - Legia Warszawa (użycie środków pirotechnicznych), na klub z Warszawy została nałożona kara finansowa w wysokości 6 000 złotych.

Na zawodnika drużyny Jagiellonii Białystok, Igorsa Tarasovsa ukaranego samoistną czerwoną kartką podczas meczu Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, nałożono jeden mecz dyskwalifikacji.

Komisja Ligi nie wszczęła postępowania dyscyplinarnego w sprawie zdarzenia z udziałem Abdula Aziza Tetteha z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Kolegium Sędziów PZPN potwierdziło fakt, że sędzia widział zachowanie Tetteha z 98. minuty meczu. Zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi może nałożyć karę dyskwalifikacji na zawodnika tylko i wyłącznie, gdy zdarzenie nie zostało dostrzeżone przez sędziego.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Legia Warszawa | Ekstraklasa | Komisja Ligi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje