Liga niemiecka - 20. kolejka 3. ligi: SC Preußen 06 Münster - TSV 1860 Monachium 0-1 (0-0)

W meczu 20. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 21 grudnia, drużyna Preussen Muenster przegrała z TSV Monachium 0-1 (0-0). Mecz na Preußen-Stadion w Münster obejrzało 8 154 widzów.

20. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-12-21 14:00 | Stadion: Preußen-Stadion | Widzów: 8154 | Arbiter: F. Lechner
SC Preußen 06 Münster
TSV 1860 Monachium
0
1
S. Mölders 65'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 32. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Preussen Muenster i jedną drużynie przeciwnej.

Trener TSV Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Timo Gebhart, a murawę opuścił Leon Klassen. W 51. minucie Nico Brandenburger został zmieniony przez Heinza Mörschla.

W 57. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Noelowi Niemannowi, zawodnikowi TSV Monachium.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Monachium w 65. minucie spotkania, gdy Sascha Mölders zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Noel Niemann.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Marius Willsch z TSV Monachium. W tej samej minucie w drużynie Preussen Muenster doszło do zmiany. Niklas Heidemann wszedł za Philippa Hoffmanna. W następstwie utraty bramki trener Preussen Muenster postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Alexandra Rossipala i na pole gry wprowadził napastnika Maurice'a Litkę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 72. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ole Kittner osłabiając zespół Preussen Muenster. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 41. minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na cztery minuty przed zakończeniem starcia, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dennisowi Erdmannowi i Maurice'owi Litce. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze TSV Monachium: Fabian Greilinger, Kristian Böhnlein, a na ich miejsce weszli Noel Niemann, Efkan Bekiroglu.

Aaron Berzel32′
41′ 72′ Ole Kittner
Dennis Erdmann86′
69′ Alexander Rossipal
Leon Klassen46′
Julian Schauerte
Phillipp Steinhart
Simon Scherder
Marius Willsch69′
51′ Nico Brandenburger
Efkan Bekiroglu90′
69′ Philipp Hoffmann
Dennis Dressel
Rüfät Dadaşov
Sascha Mölders  65′
Luca Pascal Schnellbacher
Prince-Osei Owusu
32′ Seref Özcan
Noel Niemann57′ 90′
Oliver Schnitzler
Hendrik Bonmann
69′ Niklas Heidemann
Timo Gebhart46′
69′ 86′ Maurice Jerome Litka
Fabian Greilinger90′
51′ Heinz Mörschel
Markus Ziereis

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Preussen Muenster w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.