Reklama

Reklama

Mecz Niemcy - Polska. Adam Nawałka: Przegrana, nie porażka

Pomimo porażki z Niemcami 1-3, Adam Nawałka nie miał po meczu przeraźliwie smutnej miny. - To nie była przegrana, tylko porażka. I to jeszcze przeciwko mistrzom świata - powiedział selekcjoner.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji Euro 2016!

- Przegraliśmy, ale porażka jest dla mnie wtedy, kiedy nie wyciąga się wniosków. Jeśli przegrywa się z mistrzami świata, mając więcej sytuacji niż w Warszawie, to mamy o czym myśleć. Zagraliśmy z wielką determinacją i ambicją. Goniliśmy wynik i to kosztowało nas dużo zdrowia. Do 70. minuty wyglądaliśmy dobrze. Myślę jednak idziemy w dobrym kierunku i ta przegrana czegoś nas nauczy.

Reklama

- Bramki straciliśmy po błędach i na pewno wyciągniemy z nich wnioski. Łukasz Piszczek odniósł kontuzję przywodziciela, musiałem go zmienić, bo obie bramki padły po akcjach z prawej strony boiska. Każdy stracony gol, to błąd taktyczny. Brakowało asekuracji. Będziemy analizować wszystkie sytuacje, po których straciliśmy gole. Zapewniam, że wyciągniemy z tego wnioski.

- Porażka Szkocji nas nie zaskoczyła, bo już w czerwcu widzieliśmy, że Gruzini grają coraz lepiej. Patrzymy jednak głównie na siebie i awans chcemy sobie zapewnić własnymi zwycięstwami. Dziś się nie udało, bo brakowało nam wykończenia akcji. Moi piłkarze wykonali bardzo ciężką pracę. W końcówce ryzykowaliśmy i tylko dlatego dostaliśmy trzecią bramkę.

Krzysztof Oliwa, Frankfurt

Orły przegrały z Niemcami - dyskutuj o meczu tutaj!

Sprawdź, kiedy gramy z Gibraltarem, Szkocją i Irlandią!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL