Reklama

Reklama

Jekaterina Szakałowa pierwszą mistrzynią FEN

Historyczną, pierwszą mistrzynią FEN została Jekaterina Szakałowa. Na gali FEN 38 Ukrainka już w pierwszej rundzie pokonała Rosjankę Julię Kutsenko i zdobyła pas w kategorii koguciej.

Walka Szakałowej z Kutsenko była pierwszą mistrzowską wśród kobiet. Ukrainka wcześniej wygrała dwie walki w organizacji. To dało jej przepustkę do walki o pas FEN.

Szakałowa była zdecydowaną faworytką pojedynku. Rywalka miała bowiem ujemny rekord.

Jekaterina Szakałowa pierwszą mistrzynią FEN

Kutsenko jeszcze ten rekord pogorszyła. Przegrała już w pierwszej rundzie. Szybko została obalona. Szakałowa rozbijała ją w parterze. W końcu, na dwie minuty przed końcem pierwszej rundy, Ukrainka zdołała zapiąć duszenie zza pleców i Rosjanka odklepała.

Szakałowa odniosła szóste z rzędu zwycięstwo. Zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii koguciej. Została też pierwszą kobietą w historii organizacji FEN, która zdobyła pas.

We wcześniejszym pojedynku Jacek Jędraszczyk nie dał szans debiutującemu w zawodowym MMA Patrykowi Bogdanowi. Na dodatek Bogdan wziął walkę w zastępstwie, dosłownie kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem gali FEN 38.

W pierwszej rundzie Bogdan jeszcze przeciwstawiał się rywalowi. W drugiej już nie miał sił i po mocnych ciosach Jędraszczyka w parterze, sędzia przerwał pojedynek.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy