Liga łotewska - 5. kolejka Virsligi: Valmiera - Spartaks 2-2 (0-1)

W starciu 5. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Valmiery zremisowała ze Spartaksem 2-2 (0-1). Mecz na Vidzemes Olimpiskais centrs obejrzało 200 widzów.

5. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-07-03 19:00 | Stadion: Vidzemes Olimpiskais centrs | Widzów: 200 | Arbiter: A. Treimanis
A. Smith 51'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Spartaksu wygrał osiem razy i tyle samo razy przegrywał. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Spartaks: Saminu Abdullahiemu w 17. i Ņikicie Bērenfelds w 20. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaksu w 38. minucie spotkania, gdy Nemanja Belaković strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartaksu.

Na drugą połowę jedenastka Spartaksu wyszła w zmienionym składzie, za Badrę Camarę, Aliyu Adama weszli Anatolie Prepeliţă, Chikezie Nwaorisa.

Drużyna Valmiery ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Ariagner Smith.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Chikezie Nwaorisę, zawodnika gości. W 55. minucie Mootez Zaddem został zmieniony przez Eriksa Punculsa.

Piłkarze Valmiery szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Alvis Jaunzems.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valmiera: Samatowi Sarsenovowi w 58. i Vitalijsowi Jagodinskisowi w 77. minucie.

Zespół Spartaksu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 24 minuty, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Toluwalase Arokodare. W 88. minucie kartkę obejrzał Luka Silagadze z Valmiery.

W doliczonym czasie gry w zespole Valmiery doszło do zmiany. Kristaps Liepa wszedł za Lukę Silagadzego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Ņikita Bērenfelds20′
77′ Vitalijs Jagodinskis
Nauris Bulvītis
Mohamed Victor Diagne
Badra Ali Camara46′
 55′ Alvis Jaunzems
Saminu Kwari Abdullahi17′ 69′
Krišs Kārkliņš
Aliyu Yau Adam46′
Mykola Musolitin
Nemanja Belaković  38′
88′ 90′ Luka Silagadze
Didine Mohamed Djouhary69′
55′ Mootez Zaddem
Sergei Eremenko
 79′ Toluwalase Emmanuel Arokodare
Lucky Onyebuchi Opara
58′ Samat Sarsenov
Kyrylo Dryshlyuk69′
90′ Kristaps Liepa
Raivis Skrebels69′
55′ Eriks Punculs
Chikezie Miracle Nwaorisa46′ 54′
Jorge Duarte Rodrigues Mendes Teixeira
Newton Aubrey Williams Richards74′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna Valmiery w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.