• 5 .Racing Club de Lens (27 pkt.)
  • 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Montpellier - PSG. Seria rzutów karnych zdecydowała w walce o finał Pucharu Francji

Piłkarze Montpellier i PSG zaserwowali kibicom świetny spektakl w półfinale Pucharu Francji. W regulaminowym czasie gry padł remis 2-2. O losach awansu przesądziła więc seria rzutów karnych, w której lepsi byli paryżanie. Drugim finalistą będzie zwycięzca pary GFA Rumilly Vallieres - AS Monaco.

Najważniejszą wiadomością - jeszcze przed rozpoczęciem meczu - był powrót do wyjściowego składu Kyliana Mbappe, który uporał się już z urazem łydki. Niespodziewanie u boku Francuza nie wystąpili od pierwszej minuty Neymar oraz Angel Di Maria. Decyzją trenera obaj rozpoczęli mecz na ławce.

Mbappe wczuł się w rolę lidera i wziął ciężar gry na swoje barki. Efekt? Bramka zdobyta już w 10. minucie. 22-latek wykorzystał swoją niesamowitą szybkość, wyprzedził obrońcę i po prostopadłym podaniu w pole karne pewnie pokonał bramkarza strzałem pod poprzeczkę. Asystę przy jego trafieniu zanotował Idrissa Gueye.

Paryżanie przeważali, lecz gospodarze niespodziewanie doprowadzili do wyrównania w 45. minucie. Gaetan Laborde wbiegł w pole karne rywala i nic nie robiąc sobie z bliskości pilnującego go Alessandro Florenziego, przymierzył w górny róg bramki, nie dając Keylorowi Navasowi szans na skuteczną interwencję.

Mbappe bohaterem PSG

PSG znalazło się w trudnej sytuacji, ale od czego ma Mbappe? Po zmianie stron, w 50. minucie meczu, Francuz popisał się fenomenalnym rajdem. Rozpoczął go na lewej flance w okolicach linii środkowej, a zakończył w polu karnym gospodarzy, gdzie "przekładanką" zwiódł rywala i wpakował piłkę do siatki.

Zawodnicy Montpellier kolejny raz pokazali jednak charakter i znów wyrównali. Gola na 2-2 strzelił w 83. minucie Andy Delort, którego świetnym podaniem obsłużył Gaetan Laborde. Trzy minuty później na placu gry pojawił się Neymar, zastępując Florenziego. Brazylijczyk nie uratował jednak swojej drużyny. W doliczonym czasie gry PSG przeszło jeszcze do zmasowanego ataku, lecz Dimitry Bertaud dokonywał cudów na linii bramkowej i o zwycięstwie musiała zdecydować seria rzutów karnych.

Przesądziły rzuty karne

W pierwszych pięciu kolejkach strzelcy w obu drużynach byli bezbłędni. W szóstej kolejce po stronie gospodarzy fatalnie spudłował jednak Sambia, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką. Dla PSG trafił natomiast Kean, dając paryżanom awans.

Keylor Navas
46′ Arnaud Souquet
Alessandro Florenzi86′
Daniel Congré
Marquinhos
Vitorino Hilton da Silva
Abdou Diallo
52′ 67′ Jordan Ferri
Mitchel Bakker89′
Salomon Junior Sambia
Alcantara Rafinha72′
Mihailo Ristić
Idrissa Gana Gueye81′
89′ Téji Tedy Savanier
Leandro Daniel Paredes
65′ 86′ Florent Mollet
Pablo Sarabia García73′
 45′ Gaëtan Laborde
Mauro Emanuel Icardi Rivero
 83′ Andy Delort
Luis Helio Pereira Danilo81′
86′ Keagan Larenzo Dolly
Angel Di Maria73′
67′ Damien Vincent Denis Le Tallec
Julian Draxler72′
46′ Stephy Alvaro Mavididi