2. kolejka Premiership: Linfield FC - Crusaders FC 0-0

W starciu 2. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Linfieldu zremisował z Crusaders Belfast 0-0.

2. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2019-04-13 16:00 | Stadion: Windsor Park | Arbiter: I. McNabb
Linfield FC
Crusaders FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 98 razy. Drużyna Linfieldu wygrała aż 48 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 31.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Crusaders Belfast i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Andy Mitchell został zmieniony przez Stephena Fallona. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Crusaders Belfast doszło do zmiany. Jordan Forsythe wszedł za Colina Coatesa.

Trener Crusaders Belfast postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Davida Cushleya i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Owensa, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener Linfieldu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kirka Millara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Joel Cooper. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Philipa Lowry'ego z Crusaders Belfast, a w 86. minucie Jimmy'ego Callachera z drużyny przeciwnej.

W 84. minucie w drużynie Linfieldu doszło do zmiany. Marek Červenka wszedł za Daniela Kearnsa.

Howard Beverland10′
36′ Ryan McGivern
Colin Coates74′
Niall Quinn
Michael Ruddy
86′ Jimmy Callacher
Sean Ward
76′ Joel Cooper
Declan Caddell
84′ Daniel Kearns
Ross Clarke
59′ Andy Mitchell
Jordan Forsythe74′
59′ Stephen Fallon
Rory Hale
Kyle McClean
Jordan Owens75′
76′ Kirk Millar
Rory Patterson
84′ Marek Červenka
Gary Thompson

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej jedną. Zawodnicy Linfieldu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Crusaders Belfast w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

20 kwietnia zespół Crusaders Belfast będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Belfaście. Jego rywalem będzie Cliftonville FC. Tego samego dnia Glenavon FC zagra z zespołem Linfieldu na jego terenie.