Reklama

Reklama

Ranking badmintona: Mateusiak i Zięba w światowej czołówce

Mistrzowie Europy w grze mieszanej Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba (UKS Hubal Białystok) awansowali na ósme miejsce w najnowszym rankingu Światowej Federacji Badmintona (BWF). W gronie par na kontynencie plasują się na drugiej pozycji.

Do wejścia do czołowej dziesiątki przyczyniły się zwłaszcza udane występy polskiego miksta w ostatnich turniejach - Denmark Open (lokata 5/8) i Bitburger Open Grand Prix Gold (drugie miejsce).

"Wspinamy się ponownie na szczyt rankingu. Dwa lata temu byliśmy liderami i do kwietnia 2011 roku nie wypadliśmy z czołowej piątki, kiedy to zaczęły się u nas kłopoty zdrowotne. Nadia miała dłuższą ode mnie przerwę, ale na szczęście w porę wróciliśmy do gry, by móc walczyć o kwalifikację olimpijską do Londynu" - powiedział Mateusiak.

Reklama

Zasmucona jest jednak jego partnerka, gdyż badania wykazały stan zapalny ścięgna Achillesa w jej lewej nodze. Wcześniej leczyła to ścięgno po naderwaniu.

"Jeśli już musiała się przytrafić ta dolegliwość, to dobrze że akurat teraz, kiedy w zasadzie mamy przerwę. Być może zagramy tylko w lidze duńskiej, ale to zależy od dyspozycji Nadii" - dodał Mateusiak.

Liderami światowego rankingu par mikstowych są Chińczycy Chen Xu i Jin Ma. W gronie Europejczyków polskich badmintonistów wyprzedzają Duńczycy Joachim Fischer i Christinna Pedersen, którzy są na piątej pozycji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje