Reklama

Reklama

MŚ w saneczkarstwie - Laszczak i Waniczek na siódmym miejscu

Włosi Patrick Pigneter i Florian Clara po raz trzeci w karierze triumfowali w mistrzostwach świata w saneczkarstwie. W piątek wygrali na torze naturalnym w austriackim St. Sebastian. Andrzej Laszczak i Damian Waniczek (Jastrząb Szczyrk) zajęli siódme miejsce.

W 20. edycji MŚ faworyzowani Pigneter i Clara wyprzedzili zdecydowanie zawodników gospodarzy Ruperta Bruegglera i Tobiasa Angerera oraz Rosjan Pawła Porszniewa i Iwana Łazariewa.

Reklama

Niezadowolony z siódmej lokaty był Waniczek, który wraz z Laszczakiem zdobył już cztery brązowe medale MŚ (ostatni w 2011 roku).

- To zdecydowanie nie to, po co przyjechaliśmy tutaj walczyć. Na torze były trudne warunki, początek rywalizacji na bardzo twardym lodzie, zaś końcówka to jazda prawie po śniegu. Niestety, błędy jakie popełnialiśmy i nie do końca przystosowane sanki sprawiły, że uzyskaliśmy czasu dalekie od upragnionego podium. Po pierwszym ślizgu mogliśmy postawić wszystko na jedną kartę, lecz poprawiliśmy się tylko o jedną pozycję. Brakuje nam startów w tym sezonie. Bezkonkurencyjni byli Włosi, którzy zakręty przejeżdżają z niesamowitą lekkością i oczywiście bardzo szybko - powiedział Waniczek.

Z kolei po pierwszym z trzech ślizgów jedynek mężczyzn prowadzi Pigneter, przed rodakami Alexem Gruberem i Clarą. Adam Jędrzejko (Beskidy Bielsko-Biała) zajmuje 13. pozycję, Waniczek jest 16., a Laszczak 30. w stawce 44 zawodników.

Wyniki MŚ - dwójki:

1. Patrick Pigneter, Florian Clara (Włochy)   2.29,53

2. Rupert Brueggler, Tobias Angerer (Austria) 2.32,49

3. Paweł Porszniew, Iwan Łazariew (Rosja)     2.32,57

...

7. Andrzej Laszczak, Damian Waniczek (Polska) 2.36,05

Dowiedz się więcej na temat: saneczkarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje