Reklama

Reklama

MŚ w rajdach samolotowych: Sysio i Skalik liderami

Jarosław Sysio i Marcin Skalik prowadzą po dwóch konkurencjach w klasie Advanced w 19. mistrzostwach świata w rajdach samolotowych w Toruniu. Pierwsze miejsce klasie Unlimited zajmują Francuzi Julien Cherioux i David Le Gentil.

Największą sensacją drugiego dnia rywalizacji jest odległa pozycja Janusza Darochy i Zbigniewa Chrząszcza w klasie Unlimited. Jedna z najbardziej utytułowanych na świecie polskich załóg przez błąd przy wyznaczeniu ostatniego punktu zwrotnego zajęła dopiero 16. pozycję.

Reklama

Druga konkurencja należała do "Biało-czerwonych". Wygrali ją Marcin Chrząszcz z nawigatorem Kamilem Klizą (Aeroklub Wrocławski). Gorsi o zaledwie siedem punktów byli Cherioux i Le Gentil, a trzecie miejsce zajęli Marek Kachaniak i Łukasz Pawlak (Aeroklub Rzeszowski).

W klasie Advanced najlepiej poradzili sobie z zadaniem debiutujący w tych zawodach Piotr Koper z Zofią Gawracką z Warszawy. Drugie miejsce zajęli zwycięzcy pierwszej konkurencji Sysio (Aeroklub Bielsko-Bialski) - Skalik (Aeroklub Częstochowski), a trzecie Czesi Tomas Vala - Ondrej Pokorny.

Wyniki drugiej konkurencji w klasie Advanced:

 1. Piotr Koper, Zofia Gawracka (Aeroklub Warszawski)    15 pkt

 2. Jarosław Sysio (Aeroklub Bielsko-Bialski),

   Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski)               23

 3. Tomas Vala, Ondrej Pokorny (Czechy)                  44

...

 8. Marek Masalski, Marcin Kwiatosz (Aeroklub Warszawski) 88

   Klasyfikacja po dwóch konkurencjach:

 1. Jarosław Sysio (Aeroklub Bielsko-Bialski),

   Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski)                32 pkt

 2. Tomas Vala, Ondrej Pokorny (Czechy)                   89

 3. Tomas Kirchner, Alexandra Kirchner (Niemcy)          128

 4. Marek Masalski, Marcin Kwiatosz (Aeroklub Warszawski) 187

...

 8. Piotr Koper, Zofia Gawracka (Aeroklub Warszawski)    260

   Wyniki drugiej konkurencji w klasie Unlimited:

 1. Marcin Chrząszcz, Kamil Kliza (Aeroklub Wrocławski)          88 pkt

 2. Julien Cherioux, David Le Gentil (Francja)                   95

 3. Marek Kachaniak, Łukasz Pawlak (Aeroklub Rzeszowski)        121

 4. Krzysztof Skrętowicz, Jakub Klęczar (Aeroklub Częstochowski) 178

 5. Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski),

  Dariusz Lechowski (Aeroklub Krakowski)                      182

 6. Michał Wieczorek, Marcin Wieczorek (Aeroklub Krakowski)     225

...

10. Krzysztof Wieczorek, Kamil Wieczorek (Aeroklub Krakowski)   262

16. Janusz Darocha, Zbigniew Chrząszcz (Aeroklub Częstochowski) 467

   Klasyfikacja po dwóch konkurencjach:

 1. Julien Cherioux, David Le Gentil (Francja)                  302

 2. Marcin Chrząszcz, Kamil Kliza (Aeroklub Wrocławski)         334

 3. Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski) Dariusz Lechowski (Aeroklub Krakowski)        371

 4. Marek Kachaniak, Łukasz Pawlak (Aeroklub Rzeszowski)        377

 5. Krzysztof Wieczorek, Kamil Wieczorek (Aeroklub Krakowski)   418

 6. Michał Wieczorek, Marcin Wieczorek (Aeroklub Krakowski)     465

 7. Krzysztof Skrętowicz, Jakub Klęczar (Aeroklub Częstochowski) 560

...

10. Janusz Darocha, Zbigniew Chrząszcz (Aeroklub Częstochowski) 626

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje