Reklama

Reklama

Hockey Series Finals. Polacy na szóstym miejscu

Polscy hokeiści na trawie zajęli szóste miejsce w turnieju Hockey Series Finals, rozgrywanym z indyjskim Bhubaneswar, który jest jednocześnie kwalifikacją olimpijską. W ostatnim swoim spotkaniu przegrali z Rosją 2:3 (1:2).

Polscy hokeiści na trawie zajęli szóste miejsce w turnieju Hockey Series Finals, rozgrywanym z indyjskim Bhubaneswar, który jest  jednocześnie kwalifikacją olimpijską. W ostatnim swoim spotkaniu przegrali z Rosją 2:3 (1:2).

"Biało-Czerwoni" w środę, po porażce w ćwierćfinale z Japonią 2:6, stracili szansę na udział w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio. Z turnieju w Bhubaneswar tylko finaliści uzyskają prawo startu w kolejnym etapie kwalifikacyjnym, który rozegrany zostanie jesienią w formule dwumeczu.

Polacy i Rosjanie spotkali się wcześniej w meczu grupowym, który też zakończył się wygraną "Sbornej" 3:2. Piątkowy pojedynek o piątą lokatę miał już tylko wyłącznie wymiar prestiżowy.

"Zarówno my, jak i Rosjanie przegraliśmy ten turniej, ale trzeba było rozegrać to spotkanie. Mieliśmy szansę na lepszy wynik, przy stanie 2:1 nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam z bramkarzem. Krótko po przerwie błąd w obronie kosztował nas utratę trzeciego gola. 'Goniliśmy' cały czas wynik, ale już po prostu sił nie starczyło" - skomentował spotkanie trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek.

Reklama

Szkoleniowiec nie ukrywał, że jest rozczarowany wynikiem w Indiach. Szczerze jednak przyznał, że jego zespół nie zasłużył na to, by wystąpić w turnieju olimpijskim w Tokio.

"Myślę, że kluczowe znaczenie miał pierwszy mecz z Rosją, gdzie prowadziliśmy jeszcze 2:1 na cztery minuty przed końcem, a ostatecznie przegraliśmy 2:3. Zajęliśmy trzecią lokatę w grupie i musieliśmy grać z Japonią. Ta porażka trochę nam podcięła skrzydła, także w aspekcie mentalnym. Gdybyśmy nie przegrali z Rosją, trafilibyśmy w ćwierćfinale na Republikę Południowej Afryki, która moim zdaniem jest łatwiejszym przeciwnikiem niż Japonia. Kolejny raz nie będzie nas na igrzyskach, twardo trzeba jednak powiedzieć, że nie zasługiwaliśmy na to, by w nich wziąć udział" - podsumował.

W piątkowych półfinałach Hockey Series Finals Indie zagrają z Japonią, a Stany Zjednoczone zmierzą się z RPA.

Polscy hokeiści na trawie po raz ostatni wystąpili na igrzyskach olimpijskich w 2000 roku w Sydney.

Polska - Rosja 2-3 (1-2)

Bramki: dla Polski - Michał Kasprzyk (30-krótki róg),  Mikołaj Gumny (55); dla Rosji - Paweł Gołubiew (16), Sergiej Łepieszkin (22), Marat Chajrullin (36).

autor: Marcin Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL