Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga: Rovaniemen Palloseura - Haka Valkeakoski 2-2 (2-1)

W starciu 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 17 lipca, zespół Roavaniemenu zremisował z Haką Valkeakoski 2-2 (2-1). Mecz na Rovaniemen Keskuskenttä w Rovaniemi obejrzało 1 496 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-17 17:30 | Stadion: Rovaniemen Keskuskenttä | Widzów: 1496 | Arbiter: K. Mäkinen
N. Friberg 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Jedenastka Haki Valkeakoski wygrała aż 22 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haki Valkeakoski w 19. minucie spotkania, gdy Eero Markkanen zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Roavaniemenu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Tuomas Kaukua.

Natychmiast po stracie gola jedenastka Roavaniemenu objęła prowadzenie. W 27. minucie Matias Tamminen dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 30. minucie Salomo Ojala zastąpił Jacoba Bushue. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jacobowi Bushue z jedenastki gości. Była to 35. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie w drużynie Roavaniemenu doszło do zmiany. Jarkko Luiro wszedł za Raymonda Gyasiego. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Tuomasa Kaukuę, zawodnika Roavaniemenu.

Piłkarze Haki Valkeakoski w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie wynik ustalił Niklas Friberg.

Od 74 minuty boisko opuścili piłkarze Roavaniemenu: Daniel Carr, Veka Pyyny, na ich miejsce weszli: Sampo Ala, Rasmus Degerman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mohameda Kamary, Antta Hilski zajęli: Tino Purme, Jonni Thusberg. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Henriego Malundamę z Haki Valkeakoski, a w 85. minucie Obeda Malolę z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Henri Malundama80′
 26′ 58′ Tuomas Kaukua
Mohamed Kamara74′
85′ Obed Malolo
Anton Popovits
84′ Daniel Carr
Samuel Chidi
51′ Raymond Gyasi
Antto Hilska90′
90′ Veka Pyyny
Eero Markkanen  19′
 27′ Matias Tamminen
Salomo Ojala30′
Mikko Rantala
Joonas Immonen
Samuel Olabisi
Seth Saarinen
90′ Rasmus Degerman
Leevi Antinaho
84′ Sampo Ala
Jacob Bushue30′ 35′
51′ Jarkko Luiro
Tino Purme74′

Akseli Lehtojuuri

Jonni Thusberg90′

Zespół Haki Valkeakoski zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.