6. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Flora Tallin 0-1 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Jtransu przegrał z Florą Tallin 0-1 (0-0). Mecz na Kalevi Staadion w Narwie obejrzało 489 widzów.

6. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-13 15:00 | Stadion: Kalevi Staadion | Widzów: 489 | Arbiter: K. Külljastinen
JTrans Narva
Flora Tallin
0
1
E. Sorga 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 67 razy. Jedenastka Flory Tallin wygrała aż 44 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 10.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Henrikowi Pürgowi z Flory Tallin. Była to 33. minuta starcia.

W 58. minucie Frank Liivak został zmieniony przez Erika Sorgę. Trener Flory Tallin postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Herola Riiberga i na pole gry wprowadził napastnika Rauna Alliku. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Joseph Saliste, piłkarz Jtransu. Niedługo później trener Jtransu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Polyakova. Na boisko wszedł Aleksandr Zakarlyuka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie arbiter wyrzucił z boiska Romana Nesterovskiego z Jtransu.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Erik Sorga dla zespołu Flory Tallin. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Richard Aland
83′ Roman Nesterovski
Henri Järvelaid
Viktor Plotnikov
Märten Kuusk
70′ Joseph Saliste
Herol Riiberg63′
82′ Denis Polyakov
Markkus Seppik
82′ Aleksandr Zakarlyuka
Mihkel Ainsalu
Nikita Mihhailov
Pavel Dõmov
Aleksei Stepanov
Rauno Alliku63′

Erik Sorga58′  84′ (k.)

Drużyna Jtransu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Flory Tallin wręczył jedną żółtą.

Jedenastka Jtransu w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.