Liga duńska - 5. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - Broendby IF 2-0 (0-0)

18 października na Sydbank Park w Haderslev odbył się mecz 5. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Broendby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SoenderjyskEego 2-0.

A. Bah 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań zespół Broendby wygrał 24 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Broendby próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę SoenderjyskEego w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Haji Wright. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Alexander Hartmann.

Drużyna Broendby ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alexander Hartmann. Asystę przy bramce zanotował Anders Kvindebjerg.

W 63. minucie Simon Hedlund został zastąpiony przez Andryję Pavlovicia. Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze SoenderjyskEego: Emil Frederiksen, Victor Mpindi, Mads Winther, na ich miejsce weszli: Julius Eskesen, Rasmus Vinderslev, Johan Hindsgaul. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mortena Wetchego, Kevina Mensaha zajęli: Rezan Corlu, Anis Slimane. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Lawrence'owi Thomasowi z SoenderjyskEego. Była to 84. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener SoenderjyskEego postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Hajego Wrighta wszedł Jeppe Simonsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole SoenderjyskEego doszło do zmiany. Philipp Schmiedl wszedł za Andersa Kvindebjerga. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Broendby IF
84′ Lawrence Andrew Kingsley Thomas
Andreas Maxso
 54′ Alexander Hartmann Bah
Andreas Bruus
74′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Morten Wetche Frendrup63′
Marc Dal Hende
Jesper Grænge Lindstrøm
90′ Mads Winther Albæk
Kevin Niclas Mensah73′
63′ Emil Frederiksen
Josip Radošević
90′ Anders Kvindebjerg Jacobsen
Mikael Uhre
 48′ 90′ Haji Wright
Simon Fredrik Hedlund63′
Nicolai Flø Jepsen
Mads Hermansen
90′ Philipp Schmiedl
Hjörtur Hermannsson
90′ Jeppe Friborg Simonsen
Peter Bjur
63′ Julius Eskesen
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
74′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Rezan Corlu63′
Peter Christiansen
Anis Ben Slimane73′
90′ Johan Hindsgaul Absalonsen
Andrija Pavlović63′

Przewaga drużyny Broendby w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom SoenderjyskEego przyznał jedną żółtą.

Drużyna SoenderjyskEego w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.