Reklama

Reklama

Igrzyska europejskie. Koszewska: Jestem szczęśliwa, że wystąpię w finale

"Jestem szczęśliwa, że wystąpię w finale Igrzysk Europejskich. Wiem, że Włoszka to dobra zawodniczka, ale wiem też, czego się spodziewać" - powiedziała w Mińsku bokserka Karolina Koszewska (kat. 69 kg) po wygranej walce półfinałowej z Irlandką Grainne Walsh.

"Jestem szczęśliwa, że udało mi się wygrać tę walkę 3:2. Szczęście pomaga lepszym" - powiedziała PAP Koszewska.

Reklama

Przyznała, że walka ze sporo niższą zawodniczką z Irlandii nie była idealna.

"Było bardzo ciasno, niepewnie. Miałam dobre momenty, były też takie przespane, spóźnione" - powiedziała Koszewska. "Moja śp. mama czuwa nade mną i nie daje mu zrobić krzywdy" - dodała.

Przypomniała, że ostatnie duże osiągniecie w boksie amatorskim miała w 2005 r., kiedy zdobyła mistrzostwo Europy. "To było 14 lat temu i po tych 14 latach jest jakiś wynik. Jestem bardzo szczęśliwa" - podkreśliła.

"Przypomina mi się mądre przysłowie, że czasami trzeba sto razy przegrać, żeby raz wygrać. Mi ostatnio tak ze zmiennym szczęściem szło, a te najważniejsze walki były w plecy" - mówiła polska zawodniczka.

"Tym większa jest radość, że na tych zawodach, bardzo ważnych dla mnie, udało się już dojść do finału, więc mam co najmniej srebro" - podkreśliła Koszewska, która w sobotnim finale zmierzy się z Assuntą Canforą. W piątek Włoszka pokonała ona Niemkę Nadine Apetz.

"Sparowałam raz z zawodniczką z Włoch, więc wiem, że jest dobra, ale wiem też, czego się po niej spodziewać" - zapowiedziała.

Z Mińska Justyna Prus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje