Reklama

Reklama

Głowacki - Cunningham. Polak: Chcę nadal być mistrzem

Długo musieliśmy czekać na pierwszą obronę tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej w wykonaniu Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO). Pięściarz z Wałcza spotka się ostatecznie ze Steve'em Cunninghamem (28-7-1, 13 KO) 16 kwietnia podczas gali w Barclays Center na Brooklynie.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Popularny "Główka" wyjaśnił kibicom w USA, skąd ta długa przerwa.

- W ostatnim tygodniu sparingów do walki z Huckiem nabawiłem się kontuzji lewego nadgarstka. Po prześwietleniu lekarze powiedzieli mi, że mam siedmiomilimetrową przerwę w kości, która się dodatkowo przemieściła. Walka w takim stanie była strasznym doświadczeniem. Z każdym wyprowadzonym ciosem czułem ból, na szczęście adrenalina zrobiła swoje - wspomina nasz jedyny aktualnie bokserski mistrz świata.

Reklama

- Zależało mi na tym, by wrócić do gry dużo wcześniej, ale lekarze jasno dali mi do zrozumienia, że nie powinienem nic robić. Spędzałem czas na sali, trochę biegałem, ale w ogóle nie robiłem nic związanego z treningiem typowo bokserskim. Z drugiej strony dzięki temu wracam z niewyobrażalnym głodem boksu. Zrobiłem już około sto dziesięć rund sparingu i w ogóle nie odczuwałem bólu. Bycie mistrzem świata to wspaniałe uczucie i po walce z Cunninghamem chcę nadal to czuć - dodał Głowacki.

Polak piastuje pas organizacji WBO od połowy sierpnia 2015 roku, kiedy po wielkiej ringowej wojnie udało się mu zastopować wieloletniego championa, Marco Hucka.

Cunningham w przeszłości dwukrotnie zasiadał na tronie w tym limicie, ale ostatnio próbował swych sił w wadze ciężkiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje