Reklama

Reklama

Bartnik: Dynamika, wzrost i silne ciosy prawą ręką atutami Wacha

Dynamika, wzrost oraz silny prawy sierpowy i prawy prosty to zdaniem brązowego medalisty olimpijskiego w boksie Wojciecha Bartnika największe atuty Mariusza Wacha, który w sobotę zmierzy się w walce o mistrzostwo świata z Ukraińcem Władimirem Kliczką.

Stawką pojedynku w Hamburgu (początek tuż po godz. 23.00) będą należące do Kliczki pasy w kategorii ciężkiej: superczempiona WBA (właściwy tytuł należy do Rosjanina Aleksandra Powietkina), mistrza świata WBO, IBF i mniej prestiżowej federacji IBO.

Bartnik, który w trakcie treningów kilkakrotnie towarzyszył Wachowi, powiedział, że z powodu braku czasu nie mógł uczestniczyć w całym okresie przygotowawczym, a jego rola ograniczała się głównie do "wsparcia duchowego".

"W czasie tych kilku zajęć widziałem dyspozycję Mariusza. Schudł, zmienił styl boksowania i wystarczy spojrzeć na pracę nóg i rzeźbę mięśni, by powiedzieć, że trening był bardzo przemyślany i systematyczny" - mówił brązowy medalista z Barcelony.

Reklama

Oceniając doświadczenie obu bokserów Bartnik przyznał, że choć wiekowo może nie różnią się tak bardzo, to Kliczko miał w karierze lepszych rywali. "Trzeba jednak przyznać, że Mariusz również pokonał kilku dobrych pięściarzy, a dzięki przewadze wzrostu i zasięgowi ramion można powiedzieć, że z takim rywalem Kliczko jeszcze nie walczył" - dodał.

Jako największe, oprócz wzrostu, atuty Wacha, Bartnik wymienił także dynamikę oraz "niesamowity prawy sierpowy i prawy prosty". "To mogą być klucze do zwycięstwa. Nie wiem jaka będzie taktyka Kliczki, ale myślę, że dzięki dobrej opiece ze strony trenerów Mariusz nie da się na ringu zaskoczyć" - podkreślił.

W sobotę w hali O2 World w Hamburgu, która pomieści ok. 16 tys. widzów, oprócz Wacha, wystąpi także kilku innych polskich pięściarzy, m.in. były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, który spotka się z Brytyjczykiem Rickiem Gordingiem.

Zapraszamy na relację na żywo z walki Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką!

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Wach | Władimir Kliczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje