Reklama

Reklama

​MŚ w biathlonie. Niedzielne zawody bez nadziei medalowych Polek

Trzy Polki wystartują o 15.45 w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowych mistrzostw świata w Oslo-Holmenkollen. Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik potrzebują jednak cudu, aby sięgnąć po medal.

W sobotę zupełnie nie wyszedł biało-czerwonym sprint. Najlepiej spisująca się w tym sezonie Guzik zajęła dopiero 60. miejsce - ostatnie dające miejsce w niedzielnym biegu. Ma 2.27,2 straty do Norweżki Tiril Eckhoff, która wystartuje pierwsza.

Niewiele lepsza jest sytuacja Gwizdoń (55. miejsce, strata 2.18,6) i Hojnisz (44., 1.59,3). Weronika Nowakowska była w sprincie 75. i zabraknie jej zarówno w biegu na dochodzenie, jak i w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km ostatniego dnia mistrzostw. Polki o medale powalczą jeszcze jedynie w biegu indywidualnym na 15 km oraz sztafecie 4x6 km.

Reklama

O godzinie 13.30 w biegu na dochodzenie powalczą mężczyźni. Faworytem jest Francuz Martin Fourcade. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma blisko półminutową przewagę nad najlepszymi z rywali - "królem biathlonu" Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem oraz Ukraińcem Serhijem Semenowem. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy