Liga belgijska - 7. kolejka First Division A: KAA Gent - Oud-Heverlee Leuven 2-3 (0-2)

26 września na GHELAMCO-arena odbyło się starcie 7. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Oud-Heverlee. Mecz zakończył się zwycięstwem Oud-Heverlee 3-2. Na stadionie stawiło się 8 000 widzów.

M. Maertens 44'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka KAA Gent wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół KAA Gent próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Niklas Dorsch z KAA Gent. Była to 30. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oud-Heverlee w 41. minucie spotkania, gdy Kamal Sowah strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Xavier Mercier.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Oud-Heverlee, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Mathieu Maertens. Asystę przy golu zanotował Thomas Henry.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy Kamal Sowah po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-3. Bramka padła po podaniu Xaviera Merciera.

W 52. minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Laurent Depoitre wszedł za Romana Bezusa. W 54. minucie za Dylana Ouedraoga wszedł Pierre-Yves Ngawa. W 64. minucie w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Dylan Mbayo wszedł za Dogbole'a Niangbo.

W 65. minucie kartką został ukarany Laurent Depoitre, zawodnik KAA Gent. Chwilę później trener Oud-Heverlee postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Kristiyana Aleksandrova. Na boisko wszedł Aboubakar Keita, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Niklas Dorsch. W 74. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Tim Kleindienst.

W 75. minucie Kamal Sowah został zmieniony przez Oliviera Mynego, co miało wzmocnić jedenastkę Oud-Heverlee. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessia Castro-Montes'a na Jordana Botakę. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Oud-Heverlee. Zespołowi KAA Gent zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Oud-Heverlee.

Barnabás Bese
84′ Alessio Castro-Montes
Sascha Kotysch
Milad Mohammadi Keshmarzi
Dylan Ouédraogo54′
Igor Plastun
Toon Raemaekers
52′ Roman Bezus
Kamal Sowah  41′, 48′ 75′
 71′ (k.) 30′ Niklas Bernd Dorsch
Xavier Mercier
Elisha Owusu
Kristiyan Aleksandrov Malinov67′
Osman Bukari
David Hubert85′
 74′ (k.) Tim Kleindienst
Mathieu Maertens  44′ 84′
64′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Thomas Henry
Sinan Bolat
Oregan Ravet
84′ Jordan Rolly Botaka
Olivier Myny75′
52′ 65′ Laurent Depoitre
Thibault Vlietinck
64′ Dylan Mbayo
Yohan Croizet

Przewaga zespołu KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Oud-Heverlee, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom KAA Gent, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.