Liga angielska - League One: Fleetwood Town FC - Wycombe Wanderers FC 1-4 (1-3)

W półfinale rozgrywek angielskiej League One, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Fleetwood Town przegrała z Wycombe Wanderers 1-4 (1-3). Starcie odbyło się na Highbury Stadium.

A. Samuel 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Wycombe Wanderers wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wycombe Wanderers w drugiej minucie spotkania, gdy Nnamdi Ofoborh zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W czwartej minucie Ched Evans wyrównał wynik meczu z karnego. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo po stracie bramki zespół Wycombe Wanderers znów objął prowadzenie. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Joe Jacobson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 30. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Joe Jacobsonowi, piłkarzowi Wycombe Wanderers. W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lewie Coyle osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 34. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Wycombe Wanderers.

W 36. minucie Josh Morris został zmieniony przez Daniela Andrew. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Callum Connolly z Fleetwood Town.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Minutę później wynik na 1-3 podwyższył David Wheeler. W zdobyciu bramki pomógł Alex Samuel.

Drugą połowę drużyna Fleetwood Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Calluma Connolly'ego wszedł Kyle Dempsey.

Niedługo później Alex Samuel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wycombe Wanderers, strzelając kolejnego gola w 57. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Po chwili trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Paddy Madden, a murawę opuścił Paul Coutts. W 77. minucie w zespole Fleetwood Town doszło do zmiany. Harvey Saunders wszedł za Barriego McKaya. A trener Wycombe Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandra Pattisona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Matt Bloomfield.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Scott Kashket wszedł za Aleksa Samuela. W 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Paddy Madden osłabiając zespół Fleetwood Town. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Ryan Allsop
45′ 46′ Callum Connolly
Darius Charles
33′ Lewie Coyle
Jack Grimmer
Lewis Jack Gibson
Joe Jacobson  6′ 34′ (k.) 30′
Harry Souttar
Anthony Stewart
36′ Josh Morris
Matt Bloomfield80′
65′ Paul Coutts
Dominic Gape
Glenn Whelan
Nnamdi Ofoborh  2′ 87′
Wes Burns
David Wheeler  45′ 90′
 4′ (k.) Ched Evans
Fred Onyedinma87′
77′ Barrie McKay
Alex Samuel  57′ 81′
Matt Gilks
David Stockdale
36′ Daniel Kenny Andrew
Alexander Pattison80′
46′ Kyle Dempsey
Curtis Thompson87′
Jack Sowerby
Adebayo Akinfenwa87′
65′ 84′ 84′ Paddy Madden
Scott Kashket81′
77′ Harvey Saunders
Paul Smyth

Zespół Wycombe Wanderers zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Zawodnicy Fleetwood Town obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Fleetwood Town wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.