Liga angielska - 43. kolejka League Two: Exeter City FC - Crawley Town FC 1-3 (0-2)

W meczu 43. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 19 kwietnia, drużyna Exeter City przegrała z Crawley Town 1-3 (0-2). Mecz na St. James' Park obejrzało 5 054 widzów.

R. Grego-Cox 34',60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Exeter City wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Crawley Town otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Filipe Morais. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Exeter City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Reece Grego-Cox. Asystę przy bramce zaliczył Lewis Young.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davidowi Sesayowi z Crawley Town. Była to 38. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Exeter City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lee Martina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Archie Collins. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

Piłkarze Exeter City odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył Ryan Bowman. Asystę zaliczył Hiram Boateng.

W 59. minucie kartkę obejrzał Dannie Bulman z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crawley Town w 60. minucie spotkania, gdy Reece Grego-Cox strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Filipe Morais.

W 68. minucie David Sesay zastąpił Joe Maguire'a. W tej samej minucie trener Crawley Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ashley Nathaniel-George, a murawę opuścił Ollie Palmer. W 69. minucie Craig Woodman został zmieniony przez Kane'a Wilsona, a za Hirama Boatenga wszedł na boisko Donovan Wilson, co miało wzmocnić drużynę Exeter City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Francomba na Matthew Willocka.

Między 73. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Crawley Town i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Tom Dallison
80′ Pierce Sweeney
George Francomb78′
69′ Craig Alan Woodman
Joe McNerney73′
69′ Hiram Boateng
Lewis Jack Young
46′ Archie Collins
Dannie Bulman59′
Nicky Law
Filipe Morais  26′
Jake Taylor
Panutche Amadu Pereira Camará
 50′ Ryan Bowman
Joe Maguire68′ 80′
69′ Kane Wilson
Bondz Bondzanga N'Gala
46′ Lee Martin
Luke Gambin
Randell Williams
Ashley Nathaniel-George68′
Matt Jay
Matthew Willock78′
69′ Donovan Junior Wilson

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.