Liga angielska - 33. kolejka League Two: Morecambe FC - Macclesfield Town FC 2-0 (2-0)

11 lutego na Globe Arena odbył się pojedynek 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Morecambe i Macclesfield Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Morecambe 2-0. Na stadionie stawiło się 1 611 widzów.

A. Wildig 35'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Macclesfield Town wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Morecambe w 18. minucie spotkania, gdy Toumani Diagouraga strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Morecambe, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie wynik ustalił Aaron Wildig. Asystę przy golu zaliczył John O'Sullivan.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Macclesfield Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Harry'ego Hamblina, Arthura Gnahouę weszli Ben Tollitt, Theodore Archibald. W 68. minucie za Shilowa Traceya wszedł Donovan Wilson.

Niedługo później trener Morecambe postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aarona Wildiga wszedł Luke Conlan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Morecambe utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Harry Hamblin46′
 35′ 81′ Aaron Wildig
Connor Kirby
Ryan Cooney
Shilow Tracey68′
 18′ Toumani Diagouraga
Michael Rose
81′ Luke Conlan