Liga angielska - 32. kolejka Championship: Brentford FC - Leeds United 1-1 (1-1)

W starciu 32. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 11 lutego, jedenastka Brentford FC zremisowała z Leeds United 1-1 (1-1). Mecz na Griffin Park obejrzało 12 294 widzów.

L. Cooper 38'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Brentford FC wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Leeds United (”Pawie”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Brentford FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Brentford FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Mohamed Benrahma. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Zawodnicy Leeds United otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 38. minucie bramkę wyrównującą zdobył Liam Cooper. Sytuację bramkową stworzył Ben White.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie Pelenda Dasilva został zastąpiony przez Emiliana Marcondesa. Niedługo później trener Leeds United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Patricka Bamforda. Na boisko wszedł Jean-Kévin Augustin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Shandon Baptiste, Tarique Fosu, a na ich miejsce weszli Bryan Mbeumo, Mathias Jensen. W drugiej połowie nie padły gole.

Ben White
89′ Mathias Jensen
Jack Harrison
Christian Nørgaard
Mateusz Klich
89′ Bryan Mbeumo
Hernandez Dominguez Pablo
Ollie Watkins
Kalvin Phillips
 25′ Mohamed Saïd Benrahma
Patrick Bamford76′
63′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Barry Douglas
89′ Shandon Baptiste
Jamie Shackleton
89′ Tarique Fosu
Jordan Stevens
63′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Ezgjan Alioski
Joel Valencia
Jean-Kévin Augustin76′

Jedenastka Brentford FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”Pawii” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Bristol City FC. Tego samego dnia Birmingham City FC będzie gościć jedenastkę Brentford FC.