Liga angielska - 23. kolejka Championship: Huddersfield Town FC - Nottingham Forest 2-1 (1-0)

21 grudnia na John Smith's Stadium odbył się pojedynek 23. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Nottinghamu Forest. Starcie zakończyło się zwycięstwem Huddersfield Town 2-1. Spotkanie obejrzało 22 529 widzów.

23. kolejka Anglia - Championship
2019-12-21 16:00 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 22529 | Arbiter: A. Davies
J. Worrall 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to ”The Terriers” otworzyli wynik. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Christopher Schindler.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Samba Sow z Nottinghamu Forest (”Forest”). Była to 39. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Terriers”.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Steve Mounié. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Karlan Ahearne-Grant.

Między 57. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie za Sambę Sowa wszedł Alfa Semedo. W 69. minucie kartkę otrzymał Jonathan Hogg z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy Nottinghamu Forest odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Joe Worrall. Przy strzeleniu gola pomagał Joe Lolley.

Trener Nottinghamu Forest wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Carvalha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sammy Ameobi. W 79. minucie Elias Kachunga został zmieniony przez Josha Koromę, co miało wzmocnić drużynę ”The Terriers”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Watsona na Ryana Yatesa. W 80. minucie kartkę dostał Kamil Grabara, piłkarz gospodarzy.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Huddersfield Town doszło do zmiany. Jaden Brown wszedł za Juninha Bacunę. Jedenastce ”Forestu” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”The Terriers”.

Kachunga
80′ Kamil Grabara
Brice Samba
63′ Trevoh Chalobah
Tobias Pereira Figueiredo57′
Jon Gorenc Stankovič
José Manuel Rodríguez Benito
Florent Hadërgjonaj
Joe Worrall  74′
 32′ Christopher Schindler
Sammy Ameobi75′
Danny Simpson
Matty Cash
87′ Juninho Bacuna
Tiago Silva
69′ Jonathan Hogg
Samba Sow39′ 68′
 49′ Steve Mounié
Ben Watson66′ 86′
Karlan Ahearne-Grant
Lewis Grabban
79′ Elias Kachunga
Joe Lolley
Joel Coleman
Arijanet Murić
87′ Jaden Brown
Alfa Semedo Esteves68′
79′ Josh Koroma
Ryan Yates86′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Nottinghamu Forest w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Nottinghamu Forest rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Hull City AFC. Tego samego dnia Middlesbrough FC będzie gościć drużynę Huddersfield Town.