42. kolejka League Two: Bury FC - Colchester United FC 2-0 (0-0)

W pojedynku 42. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Bury FC wygrała z Colchesterem Utd 2-0 (0-0). Mecz na Gigg Lane obejrzało 3 898 widzów.

D. Telford 49',66'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Colchesteru Utd wygrała osiem razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Bury FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Byron Moore, a murawę opuścił Callum McFadzean.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bury FC w 49. minucie spotkania, gdy Dominic Telford zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nicky Maynard.

Na murawie, jak to często zdarzało się Colchesterowi Utd w tym sezonie, pojawił się Tom Eastman, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Luke'a Prossera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dominic Telford z Bury FC. Ponownie asystę zaliczył Nicky Maynard.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Neil Danns z drużyny gospodarzy. W 75. minucie za Mikaela Mandrona wszedł Brennan Dickenson. W 77. minucie Tom Lapslie został zmieniony przez Luke'a Norrisa, co miało wzmocnić jedenastkę Colchesteru Utd. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nickiego Maynarda na Caolana Laverego w 80. minucie oraz Dominica Telforda na Golda Omotaya w tej samej minucie.

W 87. minucie sędzia ukarał kartką Jordana Rossitera, piłkarza Bury FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Frankie Kent
 49′, 66′ 89′ Dominic Telford
Luke Prosser65′
Nicky Adams
Kane Vincent-Young
Will Aimson
Tom Lapslie77′
68′ Neil Danns
Sam Saunders
James O'Shea
Courtney Senior
87′ Jordan Rossiter
Samuel Szmodics
80′ Nicky Maynard
Mikael Mandron75′
46′ Callum McFadzean
Abobaker Eisa
80′ Caolan Lavery
Ben Edward Stevenson
46′ Byron Moore
Brennan Dickenson75′
89′ Gold Ire Omotayo Agbomoagan
Luke Norris 'Hacker'77′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bury FC pokazał dwie żółte.