42. kolejka Championship: West Bromwich Albion FC - Preston North End FC 4-1 (3-0)

W spotkaniu 42. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół WBA zwyciężył z Prestonem 4-1 (3-0). Mecz na The Hawthorns w West Bromwich obejrzało 25 088 widzów.

C. Robinson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 meczów drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała 27 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Baggies” w 27. minucie spotkania, gdy Dwight Gayle zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Chris Brunt.

Prawie natychmiast Dwight Gayle wywołał eksplozję radości wśród kibiców WBA, strzelając kolejnego gola w 31. minucie starcia. W 42. minucie Paul Gallagher zastąpił Calluma Robinsona.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie wynik na 3-0 podwyższył Jay Rodriguez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie. Asystę zanotował Stefan Johansen.

Na drugą połowę drużyna ”The Lilywhites” wyszła w zmienionym składzie, za Jaydena Stockleya wszedł Sean Maguire. Na murawie, jak to często zdarzało się WBA w tym sezonie, pojawił się Oluwatosin Adarabioyo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 52. minucie Ahmeda Hegaziego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Jake'owi Livermore'owi, zawodnikowi WBA.

W 71. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Dwight Gayle z WBA. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Darnella Fishera z Prestonu, a w 90. minucie Craiga Dawsona z drużyny przeciwnej.

W 87. minucie w jedenastce Prestonu doszło do zmiany. Josh Ginnelly wszedł za Alana Brownego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Callum Robinson. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Lukas Nmecha.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Ben Davies
90′ Craig Dawson
Darnell Fisher74′
61′ Kieran Gibbs
Jordan Storey
52′ Ahmed Hegazi
Daniel Johnson
57′ 70′ Jake Livermore
Ryan Ledson
 43′ Jay Rodriguez
Jayden Stockley46′
 27′, 31′, 71′ Dwight Gayle
Lukas Nmecha
Jonathan Bond
Michael Thomas Tallaksen Crowe
52′ Oluwatosin Adarabioyo
Paul Huntington
61′ Conor Townsend
Joe Rafferty
Rekeem Harper
Josh Ginnelly87′
Jacob Murphy
Sean Maguire46′
70′ Matt Phillips
Louis Elliott Moult
Hal Robson-Kanu
Callum Robinson42′  90′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Prestonu przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.