Reklama

Reklama

Żużlowa Liga Mistrzów w Gorzowie Wielkopolskim

25 kwietnia na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się kolejne zawody żużlowej Ligi Mistrzów czyli FIM World Speedway League - poinformował klub KS Stal Gorzów.

W turnieju wezmą udział klubowi mistrzowie Polski, Danii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii w sezonie 2014, tj.: Stal Gorzów, Holsted Speedway, VMS Vetlanda i Poole Pirates.

Pierwszy turniej w tej formule odbył się 18 października 2014 r. Zawody w Zielonej Górze wygrała szwedzka Piraterna Motala. Srebrny medal wywalczył zespół Poole Pirates, a brązowy przypadł gospodarzom - SPAR Falubazowi.

Żużlowa Liga Mistrzów to pomysł, który ma na celu odbudowanie prestiżu rywalizacji klubowej. Wcześniej przez kilka lat rozgrywany był Puchar Europy, jednak jego ranga była stosunkowo niska; w zawodach startowały zespoły m.in. z Węgier, Ukrainy oraz Łotwy. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy