Reklama

Reklama

MŚ w narciarstwie klasycznym. W Oberstdorfie bez publiczności

Organizatorzy zbliżających się mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie poinformowali, że rywalizacja z uwagi na pandemię COVID-19 odbędzie się bez udziału kibiców.

Wcześniej planowano, że publiczność będzie mogła wziąć częściowo udział w imprezie zaplanowanej między 23 lutego a 7 marca. Zakładano m.in. że 2500 fanów będzie mogło obejrzeć konkursy skoków, a 2000 widzów zasiądzie na trybunach stadionu biegowego. 

Reklama

"Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, aby decyzja była inna" - zaznaczył szef Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV) Franz Steinle, cytowany w komunikacie organizatorów.

Kibiców nie było w Oberstdorfie na konkursie skoków rozpoczynającym tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni, ale organizatorzy MŚ mieli nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna do lutego poprawi się.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

"Dziś już wiemy, że pozytywny scenariusz się nie sprawdzi i MŚ nie będą zimową bajką, ale zostaną rozegrane na pustych obiektach" - dodał Steinle, który zaapelował do fanów narciarstwa, by śledzili relacje w telewizji i internecie.

Wszyscy, którzy nabyli już bilety na zawody w Oberstdorfie otrzymają zwrot pieniędzy.

pp/ cegl/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: MŚ w narciarstwie klasycznym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje