Reklama

Reklama

Anders Jacobsen: Ja wam jeszcze pokażę

Norweski skoczek narciarski Anders Jacobsen, który w ubiegłym roku, po wznowieniu kariery, zdobył mistrzostwo kraju, nie został powołany do kadry. Rozżalony oświadczył, że zamierza zdobyć medal na mistrzostwach świata w przyszłym roku w Val di Fiemme.

Austriacki trener kadry Norwegii Alexander Stoeckl przedstawił we wtorek jej skład na przyszły sezon. Powołania dostali Anders Bardal, Tom Hilde, Bjoern Einar Rumoeren, Rune Velta, Andreas Stjernen, Anders Fannemel i Vegard Haukoe Sklett.

Reklama

"Nie rozumiem dlaczego nie znalazłem się w reprezentacji, lecz fakt ten wprawił mnie w taką złość, że mam jeszcze większą motywację do treningów. Zagryzłem zęby tak mocno, że poczułem na nich krew. Teraz dopiero wam wszystkim pokażę, kto w Norwegii jest najlepszy. Moje plany to powrót do rywalizacji w Pucharze Świata, medal w mistrzostwach globu oraz poprawienie rekordu w lotach narciarskich na skoczni w Vikersund" - powiedział Jacobsen na antenie norweskiej telewizji.

Skoczek postanowił nieoczekiwanie zakończyć karierę po mistrzostwach świata w Oslo w ubiegłym roku. Tłumaczył, że skoki już go nie bawią i nie ma wystarczającej motywacji do treningów i ciągłych wyjazdów z reprezentacją. Pracował jako komentator sportowy w telewizji NRK oraz wystąpił w norweskiej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie był rewelacją, lecz w bardzo prawdopodobnym zwycięstwie przeszkodziła mu nagła operacja usunięcia wyrostka robaczkowego.

W tym roku w lutym jednak powrócił do skakania i w pokazowym stylu wygrał konkurs na średniej skoczni podczas mistrzostw Norwegii w Trondheim. Na dużej był siódmy.

Stoeckl nie ukrywa, że odsunięcie Jacobsena od kadry może mieć pozytywny efekt dla skoczka. "Wytłumaczyłem Andersowi, że aby powrócić do reprezentacji, musi wykazać się regularnymi dobrymi wynikami w Pucharze Kontynentalnym. Przyznam jednak, że podczas ostatnich treningów wykazywał najlepszą dyspozycję".

Jacobsen był wielkim objawieniem sezonu 2006/2007, kiedy wygrał Turniej Czterech Skoczni i zajął drugie miejsce w punktacji generalnej PŚ. W swojej karierze zdobył cztery srebrne medale mistrzostw świata i brązowy olimpijski w konkursach drużynowych oraz brązowe indywidualnie na dużej skoczni podczas MŚ w Libercu 2009 oraz MŚ w lotach narciarskich w Planicy w 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Anders

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje