28. kolejka NB I: MOL Vidi FC - Újpest FC 2-1 (1-0)

W spotkaniu 28. kolejki węgierskiej NB I, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Videoton FC zwyciężył z Ujpest FC 2-1 (1-0). Mecz na MOL Arény Sóstó w Székesfehérvárze obejrzało 4 457 widzów.

D. Zsótér 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków jedenastka Videoton FC wygrała 28 razy i zanotowała 21 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Videoton FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Armin Hodžić.

W 21. minucie Georgi Miłanow został zmieniony przez Anela Hadżicia. Między 23. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Videoton FC.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rolanda Juhasza z Videoton FC, a w 52. minucie Dženana Burekovicia z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę jedenastka Ujpest FC wyszła w zmienionym składzie, za Loranta Kovacsa wszedł Barnabás Rácz.

Piłkarze Ujpest FC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Donát Zsótér.

W następstwie utraty bramki trener Videoton FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Akosa Elka i na pole gry wprowadził napastnika Marka Futacsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. A trener Ujpest FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dániela Nagya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dženan Bureković.

Niedługo później Marko Futacs wywołał eksplozję radości wśród kibiców Videoton FC, strzelając kolejnego gola w 71. minucie starcia. W 75. minucie arbiter ukarał kartką Vincenta Onovo, zawodnika Ujpest FC.

W 81. minucie Armin Hodžić został zmieniony przez Bobana Nikolova, co miało wzmocnić zespół Videoton FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lacinę Traoré na Theophilusa Solomona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Filip Pajović
70′ Ianique dos Santos Tavares
Benjámin Balázs
46′ Roland Juhasz
Dženan Bureković52′ 70′
Loïc Négo
Róbert Litauszki
Paulo Vinícius Souza dos Santos
Branko Pauljević
69′ Akos Elek
Kire Ristevski
Szabolcs Huszti
Lóránt Kovács23′ 46′
32′ István Ádám Kovács
Vincent Onovo75′
21′ Georgi Miłanow
Bojan Sanković
Máté Pátkai
Lacina Emeghara Traoré87′
 18′ 81′ Armin Hodžić
Donát Ferenc Zsótér  64′ 42′
Tomáš Tujvel
Dávid Banai
Krisztián Tamás
Mijuško Bojović
21′ Anel Hadżić
Giorgi Beridze
81′ Boban Nikolov
Alassane Diallo
Bálint Szabó
Dániel Nagy70′
69′  71′ Marko Futacs
Barnabás Rácz46′
Elvir Hadzic
Theophilus Solomon87′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Ujpest FC, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.