Reklama

Reklama

Roland Garros. Magda Linette i Bernarda Pera z awansem do półfinału!

W ćwierćfinale debla na turnieju Rolanda Garrosa Magda Linette i Bernarda Pera zmierzyły się z Anastazją Pawluczenkową i Eleną Rybakiną. Polka i Amerykanka zwyciężyły 7-5, 4-6, 6-2 i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecz rozpoczął się od serwisu pary Linette - Pera. Ich rywalki szybko zbudowały przewagę i doprowadziły do dwóch breakpointów, ale Polka i Amerykanka nie dały za wygraną i pierwszy gem dopisały do swojego konta.

W drugim gemie Pawluczenkowa i Rybakina ugrały zaledwie jeden punkt i przegrały tę odsłonę seta - 2-0!

Wydawało się, że Rosjanka i Kazaszka w trzecim gemie szybko odpowiedzą rywalkom - było już 40-0 dla nich, ale potem zaczęły punktować Magda Linette i Bernarda Pera. Ostatecznie, po zaciętej końcówce, Pawluczenkowa i Rybakina zwyciężyły tę część starcia na korcie.

Po czterech gemach było już 2-2. Mimo niepewnego początku, Pawluczenkowej i Rybakinie udało się odegrać na przeciwniczkach. Rywalizacja "nabrała rumieńców". Zacięta wymiana punkt za punkt skończyła się jednak w końcu zdobyciem przewagi przez Polkę i Amerykankę, które wygrały swojego trzeciego gema w meczu!

Anastazja Pawluczenkowa i Elena Rybakina nie dały za wygraną i także dopisały do swojego konta trzeci gem. Rywalizacja na korcie okazała się w pierwszym secie mocno zacięta.

W kolejnej odsłonie meczu Linette i Pera doprowadziły do przewagi, ale utraciły swoją szansę na przełamanie i rywalki wykorzystały to bezlitośnie - na tablicy pojawił się wynik 3-4.

Magda Linette i Bernarda Pera - w momencie, gdy szala zwycięstwa zaczynała się powoli przechylać na korzyść ich przeciwniczek - w końcu im odpowiedziały - najpierw było 4-4, a potem błyskawiczne podwyższenie na 5-4!

Tenisistki z Rosji i Kazachstanu nie dały jednak zakończyć seta i doprowadziły do wyrównania. Poznanianka i jej towarzyszka szybko jednak wróciły na prowadzenie - 6-5.

I set okazał się zwycięski dla Magdy Linette oraz Bernardy Pery! To była niesamowicie zacięta walka!

Drugi set lepiej zaczął się dla pary polsko-amerykańskiej - gem rozpoczynający przypadł w udziale właśnie jej. Anastazja Pawluczenkowa i Elena Rybakina po wytężonej walce doprowadziły jednak do wyrównania.

Po wymianie punkt za punkt Polka i Amerykanka znowu wyszły na prowadzenie, a potem podwyższyły jeszcze przewagę i dopiero wtedy - choć nie bez problemów w gemie - Rosjanka i Kazaszka były w stanie im odpowiedzieć - 3-2!

Po sześciu gemach było już 3-3 - Pawluczenkowa i Rybakina szybko się podniosły. W kolejnej odsłonie seta walka była już zdecydowanie dłuższa, ale niestety to rywalki Linette i jej partnerki z kortu ostatecznie osiągnęły sukces.

Sytuacja dla Magdy Linette i Bernardy Pery zrobiła się bardzo niebezpieczna - oponentki, będąc już ewidentnie "w gazie", wygrały cztery kolejne gemy z rzędu, ale na szczęście udało się im odpowiedzieć - w efekcie było 4-5. 

Reklama

Nie udało się już jednak wyrównać - drugi set wygrały Pawluczenkowa i Rybakina!

Trzecia część meczu to dobry początek Polki i Amerykanki - pierwszy gem "wpadł" na ich konto bez większych problemów, ale wyrównanie w rywalizacji przyszło bardzo szybko. Po trzech gemach było już 2-1, lecz wymiana piłek przyniosła kolejny gem przewagi dla Linette i Pery.

Kolejna część seta była popisem poznanianki i jej towarzyszki - podwyższenie na 4-1 przyszło bez straty punktu.

Niestety, ale nie udało się zdominować Anastazji Pawluczenkowej i Eleny Rybakiny - tenisistki doprowadziły do stanu 4-2 i przedłużyły swoje nadzieje, to jednak nie wyprowadziło Linette i Pery z rytmu i zdobyły one kolejnego gema.

Zawodniczki z Rosji i Kazachstanu walczyły jak lwice, ale nie zdołały już odwrócić losów rywalizacji - Magda Linette i Bernarda Pera wygrały trzeciego seta i całą rywalizację w ćwierćfinale Rolanda Garrosa!

Wynik meczu ćwierćfinałowego turnieju Rolanda Garrosa

Magda Linette/Bernarda Pera - Anastazja Pawluczenkowa/Elena Rybakina 7-5, 4-6, 6-2

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL