Reklama

Reklama

Puchar Davisa: Mecz barażowy Ukraina - Belgia w Tallinnie

Mecz barażowy o miejsce w Grupie Światowej Pucharu Davisa między tenisistami z Ukrainy i Belgii odbędzie się w Tallinnie. Pierwotnie wrześniowe spotkanie miało być rozgrywane w Kijowie. Do zmiany doszło z powodu napiętej sytuacji politycznej w tym rejonie.

Wniosek o przeniesienie miejsca rozgrywania meczu na neutralny teren złożyli Belgowie. Międzynarodowa federacja (ITF) zgodziła się na to i we wtorek poinformowała, że pojedynek odbędzie się w dniach 12-14 września na kortach twardych w hali Tere w Tallinnie.

Kilka dni wcześniej doszło do zmiany lokalizacji innego spotkania o tę samą stawkę między Izraelem i Argentyną. Z powodu konfliktu w Strefie Gazy przeniesiono je do Sunrise na Florydzie.

We wrześniowych barażach o Grupę Światową wystąpi osiem zespołów, które doznały porażek w pierwszej rundzie Grupy Światowej, a także osiem walczących o awans z niższego poziomu rozgrywek. Chorwaci, którzy w drugiej rundzie Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej pokonali Polaków 3:1, zmierzą się we wrześniu z Holendrami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje