Reklama

Reklama

Puchar Jelcyna: szóste miejsce Polek

Polskie siatkarki zajęły ostatnie, szóste miejsce w turnieju o Puchar Jelcyna. "Biało-czerwone" w swoim trzecim meczu w Jekaterynburgu przegrały z Japonią 1:3 (13:25, 25:22, 20:25, 21:25).

W pierwszym secie podopieczne Wiesława Popika, które w lipcu wezmą udział w uniwersjadzie w Kazaniu, zostały rozgromione przez rywalki. W kolejnym wypracowały kilkupunktową przewagę (16:10) i mimo że Azjatki częściowo odrobiły straty, to w końcówce lepsze okazały się Polki. W dwóch następnych do połowy partii trwała wyrównana walka, ale później Japonki wychodziły na prowadzenie, którego już nie oddały.

Reklama

W spotkaniach grupowych "Biało-czerwone" wygrały z Włoszkami 3:1, a potem musiały uznać wyższość zawodniczek z Dominikany 0:3.

W sobotnich półfinałach Pucharu Jelcyna zmierzą się Rosja z Dominikaną i Włochy z Kubą.

Podstawowe zawodniczki z polskiej kadry przygotowują się obecnie w kraju pod okiem trenera Piotra Makowskiego do występów w World Grand Prix (pierwsza runda spotkań 2-4 sierpnia) i mistrzostwach Europy (6-14 września).

Polska - Japonia 1:3 (13:25, 25:22, 20:25, 21:25)

Polska: Natalia Kurnikowska, Justyna Łukasik, Tamara Kaliszuk, Marta Szymańska, Aleksandra Sikorska, Justyna Raczyńska, Agata Durajczyk (libero) oraz Katarzyna Połeć, Dorota Wilk, Anna Grejman, Ewa Śliwińska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje