Dramatyczne wydarzenia w Kopenhadze. Oficjalny komunikat UEFA

Do dramatycznych zdarzeń doszło na stadionie w Kopenhadze podczas meczu Dania - Finlandia. W 43. minucie spotkania bez kontaktu z przeciwnikiem upadł Christian Eriksen. Natychmiast została mu udzielona pomoc, już na murawie rozpoczęła się reanimacja, ale wszystko wyglądało dramatycznie. Po kilku minutach piłkarz został zwieziony z murawy na noszach, a w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak Eriksen odzyskuje przytomność. UEFA wydała oficjalny komunikat w którym przekazała, że jego stan został ustabilizowany.

W oficjalnym komunikacie UEFA przekazała, że stan piłkarza został ustabilizowany. "Po nagłym wypadku z udziałem duńskiego gracza Christiana Eriksena, odbyło się spotkanie kryzysowe z obiema drużynami i sędziami tego meczu, a dalsze informacje zostaną przekazane o 19:45. Gracz został przeniesiony do szpitala, został ustabilizowany" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Do fatalnej sytuacji doszło w 43. minucie, kiedy idący po piłkę do linii bocznej Christian Eriksen upadł zupełnie bez kontaktu z rywalem. Natychmiast otrzymał pomoc medyczną, ale cały czas był nieprzytomny. Już na murawie rozpoczęła się reanimacja i masaż serca. Cały stadion w Kopenhadze zamilkł, nerwowo wyczekując na jakikolwiek ruch ze strony piłkarza.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak znoszony na noszach Eriksen odzyskuje przytomność. Z kolei niemiecki "Kicker" podał informację, że lekarze, którzy mu towarzyszyli, podnieśli kciuk w gór, co miało oznaczać, że sytuacja została opanowana.

Na stadionie spiker przekazał komunikat, że kibice mają pozostać na trybunach.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020