Dziennik Barcy i Realu

Simeone: Messi zaprzeczał, ale jasno widziałem w telewizji

Trener Atletico Madryt Diego Simeone powiedział, że choć Lionel Messi zarzekał się, że nie zagrał piłki ręką w akcji, po której padł drugi gol dla Barcelony, to jasno widział przewinienie asa Barcy w telewizyjnych powtórkach.

Piłkarze Atletico przegrali niedzielny szlagier Primera Division z Barceloną 1-3 na Camp Nou. Trener gości podkreślał, że drugi gol nie powinien zostać uznany.

"Protestowałem po zagraniu ręką Messiego, a on powiedział, że nie dotknął piłki. To normalne. Później, padła piękna bramka, ale w powtórkach telewizyjnych jasno widziałem, że było zagranie ręką" - powiedział Simeone.

Niestety, sędzia Undiano Mallenco nie potwierdził opinii, że należy do najlepszych arbitrów w Hiszpanii.

W 15. minucie nie odgwizdał nawet faulu za ostry faul na Neymarze (Brazylijczyk wymachiwał później zakrwawioną skarpetą). W 56. minucie sędzia podyktował "jedenastkę" za wyimaginowany faul Messiego na Jesusie Gamezie.

Kontrowersje, choć mniejsze, wzbudziła także jego decyzja po interwencji Jose Gimeneza, który powstrzymał we własnym polu karnym Ivana Rakiticia. Tym razem sędzia nie zdecydował się odgwizdać karnego.

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Diego Simeone | Lionel Messi | Atletico Madryt