Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Sandro Rosell przesłuchany w sprawie transferu Neymara

Były prezes Barcelony Sandro Rosell został we wtorek przesłuchany w sprawie transferu brazylijskiego piłkarza Neymara do klubu wicemistrza Hiszpanii. Działacz nie przyznał się do zarzutu popełnienia manipulacji finansowych, który mu postawiono.

- Zapłaciliśmy za Neymara tyle, ile zadeklarowaliśmy - 57,1 miliona euro - podkreślił Rosell. Sędzia Pablo Ruz podejrzewa jednak, że kwota była znacznie wyższa, a co za tym idzie Katalończycy zaniżyli podatek.

W lutym sąd w Hiszpanii oficjalnie oskarżył także Barcelonę o oszustwo. Według niektórych mediów, całkowita kwota transferu przekroczyła nawet 100 mln euro.

Rosell został wezwany przez wymiar sprawiedliwości w tej samej sprawie jeszcze wcześniej. W efekcie ustąpił ze stanowiska prezesa "Blaugrany". Utrzymywał jednak od początku, że jest niewinny.

Reklama

Neymar został sprowadzony do Barcelony latem 2013 roku. Niedawno wystąpił w mistrzostwach świata, podczas których doznał kontuzji kręgosłupa. Będzie pauzował przez kilka tygodni.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy