Dziennik Barcy i Realu

Real Madryt w półfinale Pucharu Króla

Valencia CF zremisowała 1-1 z Realem Madryt w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. Pierwszy mecz wygrał Real 2-0. Do półfinału awansowali "Królewscy". W tej fazie spotkają się ze zwycięzcą dwumeczu FC Barcelony i Malagi CF.

W ciągu dziewięciu dni Real zagrał z Valencią aż trzy razy. Do potyczek pucharowych doszedł mecz ligowy w Valencii w ostatnią niedzielę, który "Królewscy" wygrali 5-0. W "trójmeczu" podopieczni Jose Mourinha zaaplikowali rywalowi aż osiem bramek, a stracili tylko jedną.

Środowy pojedynek rozpoczął się od ataków Valencii, m.in. minimalnie niecelnie główkował Nelson Valdez. W odpowiedzi niezłą okazję zmarnował Cristiano Ronaldo.

Już w 17. minucie boisko opuścił Iker Casillas, zastąpiony przez Antonio Adana. Bramkarz Realu doznał kontuzji dłoni, kopnięty przez kolegę z zespołu w zamieszaniu podbramkowym.

W 30. minucie znów groźnie uderzał głową Valdez, ale Adan nie dał się zaskoczyć.

W 44. minucie Karim Benzema wykorzystał dobre podanie z głębi pola i pokonał z bliska Vicente Guaitę. Zrobiło się 1-0 dla Realu.

W 51. minucie "Królewscy" stracili Fabio Coentrao, który wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce. Minutę później Valencia wyrównała po strzale w rzutu wolnego Tino Costy i błędzie Adana.

W końcówce meczu los Coentrao podzielił Angel Di Maria z Realu, który zobaczył czerwoną kartkę za nadepnięcie na nogę rywala.

Valencia - Real 1-1. Zobacz raport meczowy

W innym środowym meczu Sevilla FC pokonała Real Saragossa 4-0 (pierwszy mecz 0-0) i awansowała do półfinału.