Dziennik Barcy i Realu

Real Madryt - Fiorentina 1-2 na Stadionie Narodowym

Real Madryt przegrał 1-2 z włoską Fiorentiną na Stadionie Narodowym w Warszawie w drugiej edycji Supermeczu. Cristiano Ronaldo już w czwartej minucie zdobył bramkę, a po przerwie nie wrócił na boisko.

Przed rokiem w pierwszej edycji w Gdańsku Lechia zremisowała 2-2 z FC Barcelona.

"Królewscy" przylecieli w sobotę do Warszawy, owacyjnie witani przez polskich kibiców.

Trener triumfatorów Ligi Mistrzów Carlo Ancelotti zapowiedział, że Ronaldo zagra w wyjściowej jedenastce i słowa dotrzymał.

Real zaczął mecz w zestawieniu: Keylor Navas - Alvaro Arbeloa, Nacho, Raphael Varane, Marcelo - Xabi Alonso, Asier Illarramendi, Sami Khedira - Angel Di Maria, Cristiano Ronaldo, James Rodriguez.

Na ławce rezerwowych Fiorentiny usiadł Rafał Wolski.

Już w czwartej minucie Real objął prowadzenie. Ronaldo wyprowadził kontrę, podał do Di Marii, ten odegrał, a Portugalczyk z bliska wpakował piłkę do siatki.

Ze strony Fiorentiny groźnie strzelali: Khouma Babaca i Mario Gomez. W 26. minucie to właśnie Gomez doprowadził do wyrównania efektownym strzałem głową po podaniu Alberta Aquilaniego.

Przed przerwą piłkarze obu zespołów, szczególnie "Królewscy", kilka razy strzelali na bramkę rywala, ale więcej goli nie było.

Po przerwie na murawie nie pojawił się już Ronaldo, zastąpiony przez Karima Benzemę.

Chwilę po wejściu na boisko Francuz trafił do bramki Fiorentiny, ale okazało się, że był na spalonym. Po chwili Di Maria znalazł się w dogodnej okazji, ale nie zdołał oddać dobrego strzału, naciskany przez rywala.

W 68. minucie włoski zespół objął prowadzenie. Marcos Alonso ośmieszył defensywę "Królewskich" i płaskim strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył Navasa.

Po chwili znów Alonso i Navas wystąpili w roli głównej, ale kostarykański bramkarz Realu kapitalnie obronił mocny strzał piłkarza Fiorentiny.

W 77. minucie na boisku pojawił się Wolski. Real mimo wysiłków nie zdołał wyrównać.

Real Madryt - Fiorentina 1-2 (1-1)

Bramka: 1-0 Cristiano Ronaldo (4.), 1-1 Mario Gomez (26.), 1-2 Marcos Alonso (68.)

Sędzia: Daniel Stefański. Widzów 47 tysięcy.

Real Madryt: Keylor Navas - Alvaro Arbeloa (75. Lucas Vazquez), Raphael Varane (74. Sergio Ramos), Nacho Monreal, Marcelo (46. Fabio Coentrao) - Xabi Alonso (46. Toni Kroos), Sami Khedira (75. Alvaro Medran), Asier Illarramendi (75. Burgui) - James Rodriguez, Angel Di Maria, Cristiano Ronaldo (46. Karim Benzema).

Fiorentina: Neto - Nenad Tomović (80. Cristiano Piccini), Gonzalo Rodriguez (80. Ahmed Hegazi), Stefan Savić, Marcos Alonso (80. Andrea Lazzari) - Borja Valero, David Pizarro (77. Rafał Wolski), Alberto Aquilani (68. Joshua Brillante), Juan Vargas (80. Manuel Pasqual) - Babacar Khouma (77. Federico Bernardeschi), Mario Gomez (68. Josip Ilicić).