Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Sevilla FC - Real Madryt 2-1

Real Madryt w ciągu trzech dni poniósł dwie porażki w Primera Division. W niedzielę "Królewscy" przegrali na Santiago Bernabeu z Barceloną, a w środę ulegli na wyjeździe Sevilli 1-2 (1-1). W tabeli prowadzi Atletico Madryt po zwycięstwie nad Granadą 1-0.

Przed rozpoczęciem spotkania z Sevillą Real znał wynik Barcelony. "Duma Katalonii" bez większych problemów wygrała na Camp Nou z Celtą Vigo 3-0 i przynajmniej na krótko wskoczyła na fotel lidera. Ten rezultat sprawił, że "Królewscy" musieli wygrać, żeby wyprzedzić odwiecznego rywala.

Real rozpoczął z dużym animuszem. Na początku spotkania Karim Benzema miał dwie dogodne okazje do zdobycia gola, ale za każdym razem Francuzowi brakowało precyzji. W 14. minucie szczęście dopisało "Królewskim". Cristiano Ronaldo strzelił z rzutu wolnego, a piłka odbiła się od Carlosa Bakki i wpadła do siatki obok zaskoczonego Beto.

Radość gości z prowadzenia trwała zaledwie pięć minut. W środkowej strefie błąd popełnił Xabi Alonso i gospodarze ruszyli z kontrą. Jose Antonio Reyes świetnie podał do Bakki, a ten sprytnym strzałem pokonał bramkarza Realu.

W 22. minucie znów Ronaldo dał o sobie znać. Portugalczyk mocno uderzył z wolnego z 30 metrów. Piłka skozłowała przed Beto, ale bramkarz Sevilli spisał się bez zarzutu. W odpowiedzi ładną dwójkową akcję przeprowadzili Reyes i Bacca. Pierwszy z wymienionych oddał minimalnie niecelny strzał.

Końcówka pierwszej połowy należała do Realu. W 39. minucie Ronaldo huknął z dystansu. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił Beto. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Gareth Bale. Walijczyk z ostrego kąta trafił jednak prosto w bramkarza Sevilli. Chwilę później Ronaldo trafił w słupek.

Od początku drugiej połowy Real ruszył do ataku. Gospodarze bronili się jednak umiejętnie i czekali na okazję do kontry. I się doczekali! W 72. minucie Ivan Rakitić piękną sztuczką techniczną zgubił Pepe i podał do Bakki. Najlepszy strzelec Sevilli wykorzystał sytuację sam na sam z Diego Lopezem.

Real znalazł się w trudnej sytuacji. Podopieczni Carla Ancelottiego próbowali odmienić losy spotkania, ale im się to nie udało.

W tabeli Primera Division prowadzi Atletico (73 pkt). Na drugim miejscu jest Barcelona, która ma punkt straty do lidera (72 pkt). Real spadł na trzecie miejsce (70 pkt).

Sevilla FC - Real Madryt 2-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Cristiano Ronaldo (14.), 1-1 Bacca (19.), 2-1 Bacca (72.)

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy