Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Real Valladolid - FC Barcelona 1-0

FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Realem Valladolid 0-1 w sobotnim spotkaniu 27. kolejki Primera Division. To trzecia porażka "Dumy Katalonii" w lidze w przeciągu miesiąca. W wieczornym meczu Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Celtę Vigo 2-0, dzięki czemu wyprzedziło Barcę w tabeli.

W sumie mistrzowie Hiszpanii przegrali w La Liga cztery razy, ale trzy razy przytrafiło im się to w tym roku (wcześniej u siebie z Valencia CF i potem w San Sebastian z Realem Sociedad). To są jednak znane firmy, czego nie można powiedzieć o Valladolid. Poza tym Barcelona przystępowała do tego spotkania jako wicelider, natomiast rywale zajmowali miejsce w strefie spadkowej.

Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. Javi Guerra strzelał z linii pola karnego, piłka odbiła się od Adriano i trafiła pod nogi Fausta Rossiego, który nie miał problemów z posłaniem uderzenia obok Victora Valdesa.

Barcelona zagrała słabo w pierwszej połowie i po raz pierwszy w rym sezonie schodziła na przerwę przegrywając.

Goście w 48. minucie mogli doprowadzić do wyrównania. Po zgraniu piłki Lionel Messi wygrał pojedynek biegowy z obrońcą rywali, ale jego strzał nogą sparował Diego Marino.

W 57. minucie przed swoją szansą stanął Neymar. Brazylijczyk otrzymał w polu karnym przypadkowe podanie od Cesca Fabregasa przedłuzone jeszcze przez Messiego, ale nie trafił w bramkę.

Gerardo Martino, szkoleniowiec "Dumy Katalonii" próbował zmianami wpłynąć na swoich podopiecznych, ściągając z boiska m.in. Gerarda Pique i Neymara, a wpuszczając najlepszego strzelca Barcelony w tym sezonie Alexisa Sancheza (16 goli), którego oszczędzał na środowe rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Bez rezultatu.

Gospodarze skupieni na defensywie rzadko, ale wyprowadzali kontrataki. W 84. minucie lewym skrzydłem przedarł się Valdet Rama, dośrodkował do Oscara, który jednak przestrzelił z okolic punktu wskazującego "jedenastkę".

Barcelona już do końca nie potrafiła znaleźć sposobu na obronę Valladolid i sensacja stała się faktem.

W wieczornym meczu Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Celtę Vigo 2-0. Oba gole strzelił dla faworytów David Villa. Dzięki zwycięstwu Atletico wyprzedziło w tabeli Barcelonę i ma tyle samo punktów co Real Madryt, który mecz z Levante rozegra w niedzielę.

Raport meczowy Real Valladolid - FC Barcelona 1-0 (1-0)