Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Athletic Bilbao - Real Madryt 1-1. Ronaldo z czerwoną kartką

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Athletic Bilbao 1-1 w meczu hiszpańskiej Primera Division. Spotkania nie dokończył gwiazdor "Królewskich" Cristiano Ronaldo, który zobaczył czerwoną kartkę.

Wyjazd do Kraju Basków nigdy nie jest łatwy dla klubu ze stolicy, tym bardziej w tym sezonie, gdy Athletic znakomicie spisuje się w lidze, zwłaszcza na własnym boisku.

Gospodarze mogli prowadzić w 18. minucie, ale Aritz Aduriz zmarnował prostopadłe podanie, nie trafiając w bramkę Realu. Chwilę później Iker Muniain nie opanował piłki przed bramką "Królewskich".

Przed przerwą więcej z gry mieli gospodarze, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie z dystansu strzelał Luka Modrić, lecz Gorka Iraizoz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później do bramki gospodarzy trafił Cristiano Ronaldo i choć gestami zapewniał cały stadion, że spalonego nie było, sędzia miał inne zdanie i gola nie uznał.

W 54. minucie Karim Benzema przejął przypadkowo odbitą piłkę i "huknął" w krótki róg, lecz bramkarz gospodarzy znów był bezbłędny.

Jedenaście minut później Ronaldo już nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową, a Jese Rodriquez wepchnął piłkę do bramki Athleticu, wykorzystując podanie Portugalczyka.

W 73. minucie od wejścia na boisko Ibai Gomeza zaczął się ciąg fatalnych wydarzeń dla Realu. Wprowadzony na boisko piłkarz gospodarzy chwilę później bombą z 16 metrów wyrównał stan meczu.

Za moment gra przeniosła się w okolice bramki Athleticu. Gdy Ronaldo protestował, niesłusznie domagając się jedenastki, momentalnie znalazł się obok niego Carlos Gurpegi. Portugalczyk lekko go odepchnął, ale teatralny upadek spowodował, że sędzia wyrzucił z boiska zawodnika Realu.

Wynik 1-1 utrzymał się do końca spotkania.

W rozegranym wcześniej spotkaniu Atletico Madryt pokonało 4-0 Real Sociedad San Sebastian. Bramki dla zespołu ze stolicy zdobyli: David Villa, Diego Costa, Miranda i Diego.

Atletico na trzy punkty uciekło Barcelonie i Realowi i przewodzi tabeli Primera Division.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy