Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Mourinho: Zamiast "Wyjątkowy" mówcie "Jedyny"

Jose Mourinho, szkoleniowiec Realu Madryt, stwierdził, że od tej pory powinien być nazywany "Jedynym" zamiast "Wyjątkowym". A to dlatego, że właśnie jako jedyny trener wygrał trzy najważniejsze ligi w Europie.

W zeszłym sezonie triumfował z "Królewskimi" w Primera Division. Wcześniej dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Włoch z Interem Mediolan, a przedtem dwa razy był najlepszy w Premier League z Chelsea Londyn. Nie można zapomnieć, że dwa razy wywalczył tytuł z FC Porto w rodzinnej Portugalii.

Reklama

"Lubicie mnie albo nie, ale jestem jedynym, który wygrał trzy najważniejsze ligi w Europie. Może więc zamiast 'Wyjątkowym' (po angielsku Special One), ludzie powinni nazywać mnie 'Jedynym' (Only One)" - powiedział Mourinho w wywiadzie dla portugalskiej telewizji SIC.

49-letni trener przydomek "Wyjątkowy" otrzymał od angielskich dziennikarzy, gdy sam się tak określił, w czasie konferencji prasowej po przyjściu do Chelsea w 2004 roku.

Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Jak sam mówi wraz z rozwojem kariery stał się mniej samolubnym i skupionym na indywidualnych celach.

"Dzięki Bogu, wszystko układało się po mojej myśli. Teraz jestem więc o wiele bardziej skupiony na innych. Przyjemnością wygrania Ligi Mistrzów z Interem Mediolan było odniesienie sukcesu z klubem, który czekał na niego 50 lat. To jest to, co nęci mnie coraz bardziej, zamiast indywidualnych zaszczytów" - dodał Mourinho.

Real sezon 2012/13, w którym będzie bronił mistrzostwa Hiszpanii, ale przede wszystkich walczył o 10. Puchar Europy w historii, rozpocznie 19 sierpnia meczem z Valencia CF na Santiago Bernabeu.

Zobacz terminarz Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: Primera Division | Real Madryt | Jose Mourinho