Dziennik Barcy i Realu

Messi już zdrowy. Może zagrać z Bayernem o finał Ligi Mistrzów

Lionel Messi pomyślnie przeszedł badania niedawno kontuzjowanego uda i lekarze nie widzą przeciwwskazań, aby mógł wystąpić w półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Hiszpańska "Marca" poinformowała, że Argentyńczyk wraca do formy i pojawi się na kilka minut w najbliższym ligowym meczu z Levante, aby jak najlepiej przygotować się do starcia z Bayernem.

Messi doznał kontuzji ścięgna udowego w pierwszej połowie pierwszego ćwierćfinałowego meczu z PSG i po przerwie nie pojawił się już na murawie. Rewanż rozpoczął na ławce rezerwowych, kiedy jednak Javier Pastore dał prowadzenie PSG na Camp Nou, Argentyńczyk wszedł na boisko, żeby odmienić losy spotkania.

Wejście Messiego od razu poprawiło grę Barcelony. As "Dumy Katalonii" rozpoczął akcję, która zakończyła się wyrównującym golem Pedro. Pojedynek zakończył się remisem 1-1 i to Barcelona awansowała do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Pierwsze starcie o finał rozegra w Monachium 23 kwietnia. Rewanż 1 maja na Camp Nou.

Messi przyznał, że gra w rewanżu z PSG wiązała się z ryzykiem i w ostatni weekend odpoczywał. Barca bez niego poradziła sobie z Realem Saragossa (3-0).