Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Lionel Messi: Mam nadzieję, że zdobędę "Złotą Piłkę" po raz piąty

Lionel Messi choć nie wierzy, że będzie w stanie powtórzyć taki rok jak miniony, to liczy na zdobycie piątej "Złotej Piłki" w plebiscycie FIFA i "France Football".

Argentyńczyk w 2012 strzelił aż 90 goli (Messi pobił rekord Muellera, ale czy naprawdę?), czym pobił 40-letni rekord należący do Gerda Muellera. Ten wyczyn, mimo że FC Barcelona wygrała jedynie Puchar Króla, wystarczył do odebrania po raz czwarty "Złotej Piłki". To także rekord. Wcześniej po trzy razy odbierali ją Michel Platini, Johan Cruyff i Marco van Basten.

"Mam nadzieję, że zdobędą ją również po raz piąty. Pozwólcie mi nacieszyć się tą chwilą" - powiedział Messi, cytowany przez "France Football".

Reklama

"Będę się starał jeszcze rozwijać, ale nie jestem pewny, czy co roku będę w stanie zdobywać tyle bramek" - dodał.

Argentyńczyk tłumaczył też, że każda ze "Złotych Piłek" znaczyła dla niego coś innego.

"Kolejne 'Złote Piłki' nie wywołują tych samych emocji, jednak za każdym razem jest to intensywne przeżycie. Każda z nich mnie cieszy" - mówił Messi.

"Pierwsza, którą odebrałem w Paryżu, była unikalna. Drugiej nawet się nie spodziewałem. Przy trzeciej zaszczytem było wyrównać osiągnięcia Platiniego czy Cruyffa" - zakończył 25-letni napastnik.

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Złota Piłka | Lionel Messi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama